Waarom zij zo ver uit elkaar gaan lopen is louter te wijten aan de depressie, trekt deze ten zuiden dan zit je met een OZO wind en trek je de transportkoude aan dat over de grens ligt, zo niet, dan zit je gewoon in de warme Franse lucht. Wel of geen sneeuw in correlatie met uitstraling heeft hier niets mee te maken, aangezien de bewolkingsgraad ook logischerwijs gewoon hoog is dichtbij zo'n laag.
[...]
De verhouding in getoond ensemble is 6/16, wat inderdaad neerkomt zo'n 30%.
Echter wijken die leden zover af van de rest, dat ik die uitkomst niet erg waarschijnlijk acht.
Temeer omdat, net als vermoedelijk bij EC, ik verwacht dat zij er vanuit gaan dat er een sneeuwdek vormt, met daarna flinke nachtelijke uitstraling.
Dit mede omdat de bovenlucht in vrijwel geen enkele oplossing koud wordt, dus daarvan zullen we het sowieso niet moeten hebben.
Kijkend naar het luchtdruk ensemble dan zie je halverwege een forse luchtdrukdaling, wat impliceert dat we met één of meer depressies te maken zullen gaan krijgen.
Zoals al uitgebreid besproken hier de afgelopen dagen, moet zo'n depressie precies goed trekken, wil het voor ons winterweer opleveren.
Doen ze dat niet, dan is het foute boel voor ons en neemt de oceaan het over.
Dit luistert dus zeer nauw, wat het juist voor onze omgeving (waar alles al zo nauw luistert) nog moeilijker maakt.
Afgaande op alle uitvoer die al dagen voorbij komt, is mijn inschatting dat het niet goed gaat vallen, waarmee ik de koude leden in getoond ensemble als onbetrouwbaar beschouw.
Dat zeg ik niet om negatief te doen en ik wil ook niet beweren dat mijn visie de waarheid is, maar als ik dan naast de kille cijfers een stukje eigen inbreng zou moeten geven, dan is dat mijn conclusie.
Quote selectie