...maar let erop dat ECMWF (en ook GFS) rekenen met een klimatologische bodembedekking en grondtemperatuur. Dankzij de extreem zachte november en december zijn veel weilanden nog groen en is de toplaag (tot 20 cm diepte) drie tot vijf graden warmer dan normaal. Dit speelt mee voor de kansen op een (aaneengesloten) sneeuwdek en leidt dus ook tot meer onzekerheid over al dan niet ijsdagen. Als de neerslagintensiteit hoog genoeg is, kan er wellicht een sneeuwdek vormen dat voldoende isoleert en dan heb je een hele andere stralingsbalans. Maar het kan tegenvallen en dan pakken de temperaturen heel anders uit.
Gr. Ben
Ik heb me ook zitten afvragen of de voorgeschiedenis een rol speelt. Jij bevestigt dat. Victor liet ook al zien dat de sneeuwbedekking tot ver in Polen afwezig is en tot ver in Rusland nog vrij dun.
In de pluim voor noordoost van EC zie ik een oper die mij verbaast en ongeloofwaardig voorkomt. T tot -14 en Td tot -18.
Groet,
Cees
Quote selectie