Ten westen van ons ligt een wegzakkend laag naar het zuiden, dit brengt ons een aflandige wind op 850Hpa met +- -5°c, vanaf hier zijn door randstoring al sneeuwverrassingen mogelijk 's nachts. Kijken we naar Scandinavië dan zien we ons brongebied vollopen met CAl.
Waar ik persoonlijk op hoop is dat we door de zakkende depressie ten W/ZW van ons laten in oostelijke stroming worden getrokken, waardoor de poort voor de kou in Scandinavië openstaat om naar hier te trekken boven een eventueel sneeuwdek.
Dat gezegd zijnde, zie ik overigens de laatste runs meer en meer een uitloper ontstaan naar Scandinavië, dus de kansen op een meer continentale stroming lijken te groeien, ipv een puur aanlandige NW stroming.
Quote selectie