Waarom nu al graden aftrekken? Het ENS waaiert hier veel te ver uit elkaar na de 16de en dat kan je alleen maar een inschatting geven hoe de kansindeling/verhouding is op dit moment.
Pas wanneer een bepaalde scenario zich lijkt voor te doen en daar eenduidigheid over is kan je pas gaan stellen dat de 2m eventueel kouder zal uitvallen, maar daarvoor moet er wel eerst en vooral zekerheid zijn in het ENS. Pas wanneer bijvoorbeeld alle leden het eens zijn dat we over 3 dagen in een diepe noordelijke stroming komen met T -10°C én daarna hogedruk vormt boven onze contreien kan je eventueel gaan stellen dat de situatie kouder
kan uitvallen, op voorwaarde dat er een redelijk sneeuwdek aanwezig is.
Voorlopig is synoptisch gezien mbt de opbouw van rug verder kijken dan 120-144u niet echt waardevol, gezien de grote aantal verschillende scenarios de modellen allemaal hebben getoond afgelopen uitvoer: wel een rug, geen rug, Groenlandblokkade,geen Groenlandblokkade, dan maar een Scandi variant, of toch maar een trekrug, Eurohoog etc..
Op 2m niveau kan je wel wat verder kijken tot +168u, mede doordat we in een trog komen waar wel zekerheid om is. Maar wat er daarna met de trog zal gebeuren is hoogst onzeker.
Dus kortom, veel te voorbarig om nu al met 2m waarden te gaan goochelen.
Quote selectie