Gisteren werd het al gemeld; de wet van Buys Ballot (het corioliseffect). De reden waarom Amerika zo vaak prijs heeft ondanks het feit dat het stukken zuidelijker ligt vergeleken Europa is door het feit dat de oostkust met west of noordwestelijke aanvoer continentale (in de winter vaak koude) luchtmassa's voorgeschoteld krijgt. Bij ons zijn die westenwinden juist de brengers van vochtige zachte oceaanlucht. Het meest frustrerende van dit besef is dat zodra de lente begint Amerika (waar je praktisch ook zit) altijd op de voorste rang zit voor mooi en zonnig weer. De overgrote meerderheid van de VS hebben meer zonuren dan Spanje. Wij blijven maanden (eigenlijk gewoon het hele jaar door natuurlijk )last houden van 1. De Noordzee en de Atlantisch oceaan en 2. De noordelijke ligging op de aardbol.
We zijn geboren in een welvarend land. Nederland is een prachtig land (België ook). We hebben niks te klagen op dat gebied. Qua klimaat zullen we moeten accepteren dat we constant beïnvloed zullen blijven door datzelfde corioliseffect en de bijhorende westenwinden. Dat is ook precies de reden waarom oostenwind en blokkades zo'n zeldzaam fenomeen zijn. Je ziet bijvoorbeeld ook dat Amerikaanse en Canadese steden aan de noordwestrand van het Amerikaanse continent met vergelijkbare klimaten ''zitten''. Denk aan Seattle en Vancouver.
Terug naar de orde van de dag; De Oostkust van de VS. Er gaat in een deel van de Oostkust de komende dagen een PAK sneeuw vallen waar je U tegen zegt. Er volgt overigens geen winteroffensief en na het weekend zal de sneeuw rap weg dooien maar hey; vorige maand was het in Washington DC nog 22 graden! En een maandje later maken ze zich op voor 75 cm verse sneeuw. En straks in maart zullen wij nog weken moeten wachten op onze eerste warme dag (laat staan zomerse dag) en daar zullen ze al de eerste prachtige lentedagen krijgen. Het walhalla voor de weerliefhebber is en blijft altijd de VS hoe je het ook went of keert.
Quote selectie