Terwijl Nederland het morgen moet doen met gematigde temperaturen van 10 tot 12°C (in het zuidoosten wat lager), wordt het niet zo heel ver naar het zuidoosten al tegen de 20°C. Daartussen ligt een band over de Ardennen waar het niet veel warmer dan 4 tot 6°C wordt, bij een regenachtig weertype en een matige noordoosten wind. Dit geeft grote verschillen in gevoelstemperatuur en weercijfer. Een transport van bijvoorbeeld Utrecht naar Straatsburg zal een merkwaardige indruk opdoen van deze dag.
Zelf verplaats ik mij van Wiltz naar Munshausen ten zuidoosten van Clervaux: dat is dus in de koude prut, of mogelijk net aan de wat warmere kant ervan. De verschillende modellen zijn het daar niet helemaal over eens.
Rond de middag is er trouwens even een tamelijk sterk convectief signaal in de neerslag over de Ardennen tot aan zuid-Limburg: dit kan nog forse buien opleveren, misschien zelfs met een slagje onweer.
NB: de nieuwe run komt net binnen; de verschillen zijn heel klein.
Quote selectie