De hoge wolken boven het noorden lossen grotendeels op en trekken weg. In Zeeland komen ook een paar wolken voor. Verder flinke zonnige perioden. Vanmiddag echter begint de lucht in sommige gebieden te 'leven'. Vooral in het (noord) westen en in Zeeland is kans op een enkele regen- of onweersbui. Op veel plaatsen wordt het weer zomers warm met 25/26 graden, op de Wadden wordt het 22, langs de kust 22/25 graden. Er waait een matige wind uit het oosten, 3/4 Bft, in het Waddengebied vanmiddag vrij krachtig uit het oosten tot noordoosten. Komende nacht opklaringen en een laagste temperatuur van 12/14 graden.
Morgen zijn er flinke perioden met zon. In de middag komt meer bewolking voor, het eerst in het noorden. Daar ook kans op een enkele regen- of onweersbui. Landinwaarts wordt het 25/26, in het noorden en westen ongeveer 23 graden. De wind uit het oosten tot noordoosten is stevig,4 en in het noorden toenemend naar soms 5 Bft. In de nacht een paar wolkenvelden en minima rond 11 graden.
Vrijdag wordt er een begin gemaakt met het binnen dringen van koude lucht vanuit het Poolgebied. De temperatuur is nog een dag behoorlijk hoog met van noord naar zuid 18/23 graden maar al minder warm dan eerdere dagen. Verder blijft het droog en zijn er flinke perioden met zon. De wind draait van het noordoosten naar het noorden en neemt toe naar 4 Bft. In de nacht 5/6 graden en dus fris.
Fris is het ook op zaterdag. Het wordt dan slechts een graad of 11/12. Verder is er veel bewolking en vooral in de loop van de dag neemt de kans op een bui toe. Daarbij waait het ook nog flink uit het noordwesten, 4/5 Bft, bij zee 6 en langs de Wadden misschien wel 7 Bft. Toch schijnt ook de zon af en toe. In de nacht 4/5 graden. Een behoorlijke omschakeling en een wat onvriendelijk weertype voor deze tijd.
Zondag overheersen wolken, schijnt nu en dan de zon, maar het blijft koel met 12/13 graden en een 'dikke' wind uit het noordwesten, 3/5 Bft. Ook dan kan er een bui vallen.
Pinkstermaandag is nog onzeker. Veel hangt af van de kracht van een rug van hogedruk welke vanaf de Azoren naderbij komt. Is het in staat om storingen op afstand te houden of toch niet? In het gunstigste geval is het redelijk vriendelijk met slechts een enkel buitje en niet al te veel wind bij 14/15 graden. Een scenario met meer wind en enkele buien is ook denkbaar. In dat geval komt het kwik lager uit. Gaandeweg de week wordt de kans op een klim (metje) van het kwik groter.
De verschillen in één oogopslag
Quote selectie