De zon schijnt deze ochtend uitbundig, maar vanmiddag zal de lucht vooral in het noorden en in Brabant/Limburg ook af en toe betrekken doordat er enige bewolking ontstaat. De kans op een bui is klein, maar aanwezig. Het grootst in Limburg en Brabant. Al met al weer een prachtige lentedag al zullen mensen met last van hooikoorts daar mogelijk anders over denken. De lucht zit nog altijd vol pollen. Door het warme weer is het gras flink gegroeid en wordt er hier en daar zelfs al gemaaid. De rijpe aren en pluimen van gras, die bij veel zon volop bloeien, geven een zeer sterk allergeen af. De meeste klachten worden nu veroorzaakt door grassen, weegbree en zuring.
Tijdens het weekend zal de situatie (tijdelijk) wat verbeteren dankzij wind vanaf zee. Vandaag voorlopig wel de laatste warme dag, het wordt 23 graden in het noorden en westen tot een zomerse 25 landinwaarts. De wind uit het oosten tot noordoosten is matig, rond 4, bij zee vrij krachtig, 5 Bft. Komende nacht opklaringen en 11/14 graden.
Morgen stroomt er minder warme lucht ons land binnen. In het noorden wordt het nog slechts 16, in het midden en zuiden nog 21/22 graden. Wel zijn er flinke perioden met zon en blijft het droog. De wind uit het noorden neemt toe naar matig of vrij krachtig, 4/5 Bft.
Zaterdag is het gedaan met de lentepret. Het is bewolkt, misschien in de ochtend nog wat zon en vooral gaandeweg de dag neemt de kans op een bui toe. Daarbij is het ronduit kil met 10/12 graden en waait er een sterke noordwestenwind, 4/5 Bft. Langs de kust en boven het IJsselmeer kracht 6.
Zondag houdt het kille weer aan en wordt het 11/13 graden. Ook dan veel bewolking en enkele buien. Het voorkeursgebied lijkt het noorden en midden van het land te worden. De noordwestenwind is matig, rond 4 Bft. Later op de dag geleidelijk aan afnemend.
Pinkstermaandag zien we een rug van hogedruk vanaf de Azoren zich uitbreiden tot over Bretagne. Langs de oostflank stroomt echter nog altijd onstabiele lucht ons land binnen. Het is dan ook enigszins onbestendig met kans op een paar buien. Toch lijkt het geen natte dag te gaan worden en overheersen droge perioden, vooral later op de dag wanneer de rug wat meer invloed krijgt. Dan zou het ook wat breder kunnen gaan opklaren. Verder staat er wat minder wind uit het westen tot noordwesten, 3/4 Bft en klimt het kwik een graad: 12/14 graden.
De rug van hogedruk tracht haar invloed uit te breiden richting West-Europa en dus ons land.
Daarbij ondervindt het systeem enige tegenwerking van storingen op de Noordzee. De kou wordt door deze pogingen wel afgeknepen en het kwik gaat langzaam weer in de lift. Dinsdag wordt het zo'n 15 graden. Daarna zet deze geleidelijke stijging waarschijnlijk door en lijkt het hoog uiteindelijk de overstap naar het continent te kunnen gaan maken. De ergste kou duurt dus maar een beperkt aantal dagen. Daarna gaat de lente zich langzaam aan herstellen.
Quote selectie