Vandaag neemt de bewolking vanuit het zuiden toe en krijgt de zon het steeds lastiger. Het noordoosten houdt het langst af en toe zon. Verder neemt de onstabiliteit geleidelijk toe en ontstaat vanmiddag een bui. Het eerst in het zuiden, later ook in het midden en mogelijk krijgt ook het noorden te maken met een enkel exemplaar. Het wordt 18/19 graden en er waait een meest matige wind uit zuidelijke richting. Komende nacht lokaal nog een bui, ook brede opklaringen en kans op een mistbank. Minima rond 8 graden.
Morgen ligt er een klein gebiedje van lagedruk boven ons land. Het is rustig weer, de westelijke wind is zwak of matig, 2/3 Bft en gaandeweg de dag wint de zon terrein, vooral landinwaarts. Wel kan er verspreid een enkele regen- of onweersbui tot ontwikkeling komen. Het noorden heeft de grootste kans daarop. Het wordt 15 graden in het noordwesten tot 19 in het (noord) oosten. In de nacht 10 graden. Later volgt een bui.
Vrijdag trekt een zwakke storing over het land. Vooral op het eerste deel van de dag is er veel bewolking en valt er enige buiige regen. In de loop van de middag breekt de zon vanuit het westen steeds vaker door en warmt het nog op tot 18 graden. De wind is matig, rond 3 Bft.
Zaterdag stroomt er met een matige zuidwestenwind warme lucht het land binnen. De maximumtemperatuur komt uit rond 21/22 graden in het noorden tot 24 in het zuidoosten. De zon schijnt, maar het zal bepaalt niet stralend zijn, er trekken veel hoge en middelbare wolken over. In het noorden kan 's ochtends zelfs nog een spatje regen vallen. 's Middags zou er ergens spontaan een bui, mogelijk met onweer, tot ontwikkeling kunnen komen, maar in veel gebieden blijft het droog.
Zondag wordt de zachte lucht aangevallen vanuit het westen. Er volgen (onweers) buien, de eerste al in de ochtend in de westelijke helft van het land. In het oosten schijnt dan nog de zon en kan het nog 21/23 graden worden. Naar het westen toe 15/19. (De timing van het binnen dringen van de koelere lucht kan de komende dagen nog veranderen.) Daar volgen de buien in de loop van de ochtend of in de middag en plaatselijk kunnen ze fel uitpakken. De wind is eerst stevig, later op de dag luwend en komt dan uit het westen tot noordwesten.
Maandag is het tamelijk koel met 15 graden. Er is wat zonneschijn, er valt een bui en het lijkt redelijk rustig weer te zijn. Daarna gaat het kwik weer omhoog zonder dat we nu op thermische hoogstandjes hoeven rekenen. De luchtdrukverdeling zou wel eens vrij vlak kunnen worden en met een 'koude' put in de buurt van ons land wordt het ook niet helemaal stabiel. Daarentegen dienen zich ook geen moessonregens aan zoals het spoorboekje er nu bij ligt. Wel blijft warme lucht vrij dicht in de buurt van ons land. Een aarzelende vlakke drukverdeling kan uiteindelijk best omslaan naar een wat duidelijkere stroming en behoort een warme weertype tot de mogelijkheden.
Quote selectie