Even uit weerbericht van Meteolimburg gehaald van 11.00 uur
Vandaag en morgen zomers warm, enkele onweersbui
Opgesteld 11:00 uur
In het noordelijke deel van Noord-Limburg blijft het vrij zonnig en op het einde van de ochtend is het al zomers warm met iets meer dan 25 graden. De laaghangende bewolking boven grote delen van Midden- en Zuid-Limburg lost vrij snel op.
Vanmiddag is het in Limburg (vrij) zonnig en het wordt op de meeste plaatsen zomers warm. De zonkracht is met een UV-index van 7 tot halverwege de middag sterk. Dit betekent dat onbeschermde huid al na 10 minuten kan verbranden. Er ontstaan stapelwolken en er is wat sluierbewolking. In de loop van de middag en in het begin van de avond is het enigszins drukkend warm met maxima van 24 tot 27 graden, en 28 graden in de kop van Noord-Limburg. De laagste temperatuur is voor Zuid-Limburg.
Door de warmte kan in de loop van de middag en vanavond verspreid in de provincie een aantal onweersbuien, met kans op hagel en veel regen, vanuit het oosten/noordoosten overtrekken. De kans hierop is in Zuid-Limburg het grootst. Net ten zuiden van Limburg ontstaan vrij veel onweersbuien. Het waait geleidelijk matig, windkracht 3 Beaufort, uit NO.
Quote selectie