Het KNMI heeft in samenwerking met de NOS onderzoek gedaan naar waar hoosbuien zijn gevallen tussen 2006 en 2015. Een hoosbui is een bui die voor meer dan 25 mm neerslag in een uur zorgt. Tweederde deel van Nederland heeft in deze tijdsperiode te maken gehad met een hoosbui. Op sommige plekken zijn zelfs 7 hoosbuien geweest. De regio's met de meeste hoosbuien zijn (natuurlijk) het oosten, zuiden en midden. Vooral Friesland, Groningen en delen van Noord-Holland bleven gespaard.
Het gehele artikel is te vinden via onderstaande link. Daar is ook een mooie interactieve kaart te vinden, waarmee je vrij exact kunt bekijken hoeveel hoosbuien een locatie heeft gehad. Als ik zelf de kaart bekijk, zou ik zeggen dat de hotspots zijn:
- Regio Amsterdam-Zaandam
- Vrij groot gebied tussen Utrecht-Amersfoort-Breda-Tilburg
- Roermond (waar ook deze maand de meeste overlast was)
- Apeldoorn
- Twente & Achterhoek
- Venlo
Mijn huis staat (natuurlijk) in een pixel met 0 hoosbuien. Verder valt me op dat Hellevoet het niet best doet en Haarlem en Doetinchem nog vrij aardig.
Artikel met interactieve kaart
Quote selectie