Afgelopen weekend heb ik een besluit genomen voor wat betreft de toekomst van de Voetbalpool en Weerpoll en nadat ik dit besluit een kleine week bedenktijd heb gegeven, heb ik vandaag definitief de knoop doorgehakt.
Na respectievelijk 3 jaar voor de Voetbalpool en maar liefst 12 jaar voor de Weerpoll, heb ik besloten er mee te gaan stoppen.
Dit betekent concreet dat er geen 4e seizoen van de Voetbalpool meer zal komen en dat het lopende jaar het laatste van de Weerpoll zal zijn.
De reden voor het beëindigen van deze activiteiten heeft verschillende oorzaken, waarvan de belangrijkste is dat het op mijn werk zoveel drukker is geworden, dat ik overdag nauwelijks nog tijd heb om er wat aan te doen en ik de avond/het weekend er de zin niet meer in heb.
Daarnaast is de interesse in de weerhobby tot een absoluut dieptepunt gedaald, waardoor ik Weerwoord ook veel minder frequent bezoek.
Om mezelf wat lucht te gaan geven van taken die (vrijwel) dagelijks moeten, heb ik besloten er een punt achter te zetten en zeker in het geval van de Weerpoll, dit ruimschoots op tijd bekend te maken.
Doet het me dan niets om er na 12 jaar 'zomaar' mee te stoppen?
Ja zeker doet het dat.
De Weerpoll was mijn eerste project om te leren programmeren en er is heel erg veel tijd gaan zitten in het bouwen en steeds weer verbeteren van de software.
Uiteindelijk heeft dat geleid tot drie versies van de Weerpoll software, waarvan de huidige de meest uitgebreide tot nu toe is.
Het lag nog in de bedoeling om nog één nieuwe versie te bouwen en dan te kijken of het stokje misschien aan iemand kon worden overgegeven, maar zover is het helaas niet meer gekomen.
Door de jaren heen is de Weerpoll een begrip geworden op de weerfora en als je onderstaande grafiek bekijkt, mag duidelijk zijn hoe populair dit spelletje was en in zekere zin nog steeds is, al zie je het aantal deelnemers steeds wat verder teruglopen.
Ik ben in ieder geval heel dankbaar voor alle mooie woorden die door de jaren heen aan mijn adres geuit zijn en voor het feit dat zo velen door de jaren heen hebben deelgenomen.
Daarvoor wil ik jullie dan ook hartelijk bedanken en spreek ik tevens de hoop uit dat de Weerpoll van dit jaar in stijl zal worden afgesloten door de veelal trouwe deelnemers.
Quote selectie