Een zwak front, dat in sommige gebieden een bui achterliet, trekt naar Duitsland weg. Vanaf de Noordzee begint het in de loop van de ochtend voorzichtig op steeds meer plaatsen op te klaren. Vanmiddag is er een afwisseling van nu en dan zon en wolkenvelden. Plaatselijk kan een licht buitje voorkomen. Het wordt 16 tot 17 graden bij een zwakke tot matige zuidwestenwind, 2/3 Bft, langs de kust kracht 4. Komende avond en nacht flinke opklaringen en droog. Minima rond 9 graden en kans op een grondmistbank.
Morgen zet een depressie vanaf de Noorse Zee koers richting de Noordzee. Met 13/14 graden is het frisser en er waait een matige tot vrij krachtige zuidwestenwind, langs de kust toenemend tot 6 Bft. De dag begint, vooral in het oosten nog met zon. Al snel neemt het aandeel wolken toe en in de loop van de ochtend kan er in het zuiden of westen een eerste buitje voorkomen. 's Middags gaat het in het hele land enige tijd regenen. In de loop van de middag klaart het vanuit het westen wat op maar in de avond en nacht volgt opnieuw buiige regen als er een bel zeer koude lucht over ons land trekt. (-32 graden in het noorden op 500 hPa). In de loop van de nacht klaart het op en wordt het op veel plaatsen droog. Het koelt in het noorden en oosten behoorlijk af, tot omstreeks 3 graden in Groningen en daar is kans op mist. In het zuiden gaat het weer regenen.
Woensdag trekt het laag vanaf de Noordzee via de Duitse Bocht naar Duitsland. Vooral 's ochtends zijn er perioden met regen. In de middag wordt het vanuit het noorden droog en breekt de zon nu en dan door. Het zuiden houdt lang last van nattigheid. Daar waait het in de ochtend stevig uit het westen, naar het noorden toe is het rustig en is de windrichting noord. Het wordt slechts 10/12 graden. In de nacht enkele buien, later opklaringen en landinwaarts fris met 3 graden. Kans op vorst aan de grond en enkele mistbanken.
Donderdag ligt het lagedrukgebied boven het zuiden van Duitsland en neemt in betekenis af. Tegelijk zien we drukstijgingen boven de Britse Eilanden en deze rug zoekt verbinding met een oude bekende, het hogedrukgebied dat ons lange tijd voorzag van droog en vrij zonnig weer. Het ligt dan boven Rusland. Het blijft droog, of het moet een bui langs de kust zijn en zonnige momenten en wolkenvelden wisselen elkaar af bij ongeveer 13 graden. De noordenwind is matig, rond kracht 3. In de nacht een bui en minima rond 5/7 graden.
Vrijdag begint het hogedrukgebied boven Rusland aan een soort tweede leven door nieuwe energie vanuit Engeland. De twee fuseren en de as ligt vrijdag boven Lapland en Noordwest - Rusland. Lagedruk zien we dan boven Polen en het Middellandse Zeegebied. Bij ons draait de wind naar het noordoosten, is het heel rustig weer met naast wolkenvelden ook nu en dan zon en waarschijnlijk droog bij 11 of 12 graden. In de nacht vooral naar het zuiden toe opklaringen. Daar kan het kwik weer flink onderuit gaan, plaatselijk tot dichtbij het vriespunt en is er kans op grondvorst. In het noorden milder door de aanwezigheid van bewolking.
Boven Noordwest Rusland en het noorden van Scandinavië zien we inmiddels een imposant hogedrukgebied van 1045 hPa liggen. Een depressie boven Midden-Europa begint zich zaterdag in noordoostelijke richting te bewegen. Of het ons land, met enige regen, bereikt is de vraag. De kans lijkt vooralsnog niet zo groot. Het is dan veelal droog en wisselend bewolkt bij ongeveer 11 graden en een zwakke of matige noordoostenwind.
Zondag zien we de invloed van het laag boven Europa afnemen en het bolwerk van hogedruk boven Scandinavië verder in kracht toenemen en zich in westelijke richting uitbreiden. De stroming wordt meer oost en lijkt dat voorlopig ook te blijven. Aan het weerbeeld verandert maar weinig.
Quote selectie