Reinier heeft het min of meer over de SCE

Bericht van: sebastiaan (bussum) , 21-10-2016 11:28 

Hogedrukgebieden

Normaal neemt de ijsbedekking na het herfstminimum van september heel snel toe. Ook dit jaar is de hoeveelheid ijs al redelijk gegroeid. Maar de toename blijft achter bij het normale verloop. Met als gevolg dat we nu dus toch weer onder het recordjaar 2012 zitten met de oppervlakte aan ijs. De belangrijkste reden voor het achterblijven van de groei is de luchtdrukverdeling dit najaar. Rondom hogedrukgebieden die zich vaak boven het noorden van Europa ophouden, stroomt keer op keer zachte lucht vanuit het zuidwesten richting de Barentszee en de Kara zee.

Spitsbergen nog steeds groen

Ook Spitsbergen heeft steeds te maken met wind uit een zuidwestelijke richting. Het is daar bizar warm voor de tijd van het jaar. Geregeld ligt de etmaaltemperatuur er 10, en soms zelfs bijna 15 graden boven de norm. Sterker nog, de heuvels rond het vliegveld zijn nog groen en bruin. Er ligt nog amper sneeuw. Maar ook op grotere schaal zien we dat het Noordpoolgebied veel warmer is dan gebruikelijk. En dat heeft in de eerste plaats te maken met de relatief zeer geringe ijsbedekking. Op dit moment ligt er ruim 3 miljoen vierkante kilometer minder ijs dan in de tachtiger jaren. Dat komt overeen met 6 maal de oppervlakte van Spanje!

100 miljard ton sneeuw

Overigens heeft een warme en deels ijsvrije Noordpool ook andere gevolgen. Open water geeft veel meer warmte en vocht af aan de atmosfeer. Dat verhoogt de hoeveelheid neerslag in de meeste Poolgebieden. Het mag er dan relatief zeer warm zijn, het is veelal wel koud genoeg voor sneeuw. De afgelopen jaren zien we bijvoorbeeld vaak dat de hoeveelheid sneeuw in Siberië in deze tijd van het jaar sneller toeneemt dan de norm. In Groenland zien we dat deze herfst ook. Met name in het zuiden van Groenland is inmiddels veel meer sneeuw gevallen dan normaal. Volgens de gegevens van de Deense weerdienst ligt er nu bijna 100 miljard ton meer sneeuw op Groenland dan normaal. Daar is moeilijk een voorstelling van te maken maar laten we maar aannemen dat dit heel erg veel is. http://www.weer.nl/nieuws/detail/2016-10-21-waar-is-de-poolwinter/
„Et nul ne se connait tant qu'il n'a pas souffert, „C'est une dure loi, mais une loi suprème, „Vieille comme le monde et la fatalité, „Qu'l nous faut du malheur regevoir le baptéme, ~Et qu'a ce triste prix tout doit étre acheté. „Les moissons pour murir out besoin de rosée, „Pour vivre et pour sentir l'homme a besoin de pleura, „La joie a pour symbole une plante brisée, „Humide encore de pluie et couverte de fleurs."

Verwachting Cohen VS   ( 1024)
sebastiaan (bussum) -- 21-10-2016 10:30
  Nieuwe update op zijn blog  
Ruben (Ås, nabij Oslo, Noorwegen) ( 53m) -- 21-10-2016 10:36
Goede bijdrage van je 😀 & 😉   ( 581)
sebastiaan (bussum) -- 21-10-2016 10:44
😀   ( 269)
Ruben (Ås, nabij Oslo, Noorwegen) ( 53m) -- 21-10-2016 10:49
SAI   ( 612)
Rutger (Meppel) -- 21-10-2016 11:08
Reinier heeft het min of meer over de SCE   ( 541)
sebastiaan (bussum) -- 21-10-2016 11:28
SAI dan wel bruikbaar in warmer klimaat?   ( 321)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 21-10-2016 12:03
ja   ( 210)
sebastiaan (bussum) -- 21-10-2016 12:50
Re : geen twitter 😋   ( 197)
Daniël (Aalsmeer) ( -4m) -- 21-10-2016 13:18
Re : SAI   ( 276)
Mark (Noordwolde, Groningen) -- 21-10-2016 12:37