Omdat ik niet weet of je wel of niet bekend bent met hoe weermodellen werken, reageer ik mogelijk tegen de verkeerde persoon, in dat geval maar interpreteren als een opmerking voor nieuwkomers en/of onervaren kaartlezers.
GFS draait 4x per dag zijn uitvoer, waarvan hier meestal de Oper besproken wordt.
Omdat de Oper slechts één van de oplossingen is binnen het ensemble, is het niet ongewoon (het komt zelfs vaak voor en zeker wanneer het gaat om kaarten die wat verder weg in de tijd liggen) dat een nieuwe run een ander scenarion laat zien dan voorgaande Oper.
In dat geval is het raadzaam om voorgaande ensembles (T850, T2m, luchtdruk) er bij te pakken en te kijken of de oplossing die de nieuwe Oper toont, ook al was vertegenwoordigd in het vorige ensemble.
Is dat het geval, dan heeft de berekening van de Oper een oplossing gekozen die in voorgaand ensemble door een ander lid binnen dat ensemble getoond werd.
Pas als er geen oplossing in voorgaand ensemble te vinden is die aan de nieuwe Oper voldoet, kan men spreken dat de Operationele run anders is.
Goed dat je het (nog een keer) zegt. De verleiding is idd groot om opers te bespreken en te vergelijken. Die komen meestal eerder uit dan ensembles dacht ik en sowieso is dat makkelijker.
Quote selectie