Zoals het KNMI al zegt, het wordt nowcasten. Ik vind de Guidance niet meer bruikbaar, die is alweer achterhaald op de werkelijkheid.
HiRLAM 06z zit er nu redelijk op qua temperatuur en is waarschijnlijk het beste bruikbaar momenteel. Hirlam houdt het op hoogstens een paar centimeter langs de Duitse grens
Arpege zit er misschien nog het beste op qua temperatuur en verwacht winterse neerslag ten oosten van Groningen - Vlissingen. Opvallend is de 7cm in de grensregio Zeeland/Oost-Vlaanderen.
Harmonie zit 1-2 graden te hoog, maar verwacht wel winterse neerslag ten oosten van de lijn Groningen - Utrecht.
En hieronder de kans op sneeuw volgens MeteoVista, maar ook dit model zit momenteel 1-2 graden te hoog.
Quote selectie