t/m komend weekend blijft het bij gekwakkel, grote verschillen kustgebieden en meer continentaal Benelux.
Mi grote kans dat -minimaal- de helft van NL een sneeuwdek zal hebben begin volgende week. Restanten van komende 24 uur, nieuwe aanwas tijdens winterse buien in het weekend, vooral in de nacht. Overdag dan meer nauwelijks dooi door lage dauwpunt en wegvallende wind.
Volgende week gaf nog niet zo lang geleden nog 3 mogelijke varianten. 10-20 ging voor Scandi,40-50 voor Eurohoog en 20-30 voor ZW hogedruk met ZW aanvoer.
Beide koude varianten zijn de laatste dagen door beide Ens omarmd. Zeer geruststellend is dat nu al run na run het ens een vorstperiode van ongeveer een week voorziet.
Komt dus goed, of de kern nou scandi, ideaal en nog steeds door EC oper gekozen, of meer in Oost Europa zal komen.
Beide varianten zijn en blijven ijskoud. Bijna heel west-midden-oost Europa ligt volgend week onder een flink sneeuwdek. Hogedruk erover en hoppa.
Hierbij ook in het achterhoofd dat winterse perioden zichzelf vormen, en er dus ook nog allerlei -koudere- verrassingen mogelijk zijn. ben ik blijf ik al enige dagen zeer hoopvol over het weer de komende 10 dagen.
Mvg, Ronald.
Quote selectie