Re : WRF geeft geen 15 Z kaarten

Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum) , 17-01-2017 22:34 

dus moest ik wel de 12 Z pakken. Dus zal inderdaad het maximum iets hoger liggen. Maar het is geen zoeken hoor. Het is echt mijn overtuiging dat de maxima niet zo hoog zullen komen als GFS en EC berekenen.

Ik steek nu mijn hoofd natuurlijk in een strop, maar ach, af en toe moet je iets durven beweren. Ik ben erg benieuwd of die koude laag inderdaad beter bestand is tegen die zwakke aanlandige wind dan de modellen berekenen...

Ook kan de hogedrukas natuurlijk nog wat verschuiven. We hopen natuurlijk wat noordelijker...

En weet je: het glas is half vol of half leeg. Ik heb bij jou vaak de indruk dat die half leeg is... 😉


Het is het niet waard om weer een lange discussie te starten over wie waar voor staat enz. enz. maar die laatste zin is zo'n vreselijke dooddoener en impliceert dat men die zegt dat het half leeg is, het fout heeft.
Half vol is half vol en of je nu blij bent met de gevulde helft of minder positief gestemd bent over de lege helft, het blijft half vol en dus hebben beide partijen gelijk.
Ik snap dat je momenteel blij bent met de gevulde helft omdat je in het oosten van het land beter zit qua huidige omstandigheden dan hen die in het westen wonen, en daarom is het verstandig om de pluim van De Bilt als uitgangspositie te hanteren.
Als het daar weinig of niks, dan mag je er vanuit gaan dat het westelijk daarvan drama is en oostelijk daarvan iets hoopvoller.
Is de pluim voor De Bilt heel goed, mag je er vanuit gaan dat het in het oosten diep winters is, maar dat het westen met inbegrip van hun ligging, waarschijnlijk ook goed meedoet.
Natuurlijk zijn nog talloze scenario's mogelijk met dooi om de noord, extra kou door aanwezig sneeuwdek enz. enz. maar zolang je De Bilt als referentie neemt om te kijken hoe het weer er voor Nederland globaal genomen voor staat, brengt dat de discussie er over op een gelijkwaardig speelveld, waarbij je in een volgend stadium kan kijken naar lokale omstandigheden.

Tot zover hopelijk wat wijze woorden uit vandaag ook een winters Leiden/Leiderdorp.
Weerpoll | Weerwoord voetbalpool | 8 jaar GFS data | Mijn verhaal | ik ben anders, maar ook ik mag er zijn

WRF geeft aanhoudende ijsdagen in oosten en zuidoosten   ( 1317)
Frank (Doetinchem) ( 14m) -- 17-01-2017 21:58
wellicht pikken die iets beter die plaklaag op   ( 385)
Gerbert (Elburg) -- 17-01-2017 22:02
Is een ijsdag een dag waarop je een ijsje mag eten Frank?   ( 312)
Dimitri (Oostende) -- 17-01-2017 22:04
Beide kaarten tonen geen ijsdag voor jouw omgeving Frank   ( 382)
Chris vd Bos (Vijfhuizen) ( -2m) -- 17-01-2017 22:08
WRF geeft geen 15 Z kaarten   ( 369)
Frank (Doetinchem) ( 14m) -- 17-01-2017 22:17
WRF 15 Z kaarten   ( 398)
tobias (de Bilt) -- 17-01-2017 22:30
Re : WRF geeft geen 15 Z kaarten   ( 261)
Bert(Apeldoorn) -- 17-01-2017 22:30
Meteogram Doetinchem WRF   ( 296)
Bert(Apeldoorn) -- 17-01-2017 22:33
Re : WRF geeft geen 15 Z kaarten   ( 227)
Sjoerd (Leiden centrum) ( 13m) -- 17-01-2017 22:34
Re : WRF geeft geen 15 Z kaarten   ( 67)
Bob (Rdam - Ommoord) -- 18-01-2017 00:27