Meeste leden tonen wel blokkeringstendensen. Van een westcirculatie is geen sprake. Maar de blokkade zit initieel te oostelijk. Nu schuift de as globaal genomen in de laatste run wel een tikje westelijker.
Of de kou ons snel bereikt, hangt af van dat wigje op de oceaan dat naar het hoog toegolft. Hoe scherper en hoe westelijker dat wigje in het hoog rolt, hoe meer noordwaartse en hoe minder oostwaartse component in de warmteadvectie. Op die manier schuift het hoog meer naar het westen en wordt de kans groter dat de kou in het noordoosten zuidwestwaarts uitvloeit.
Als de warmteadvectie echter boven ons hoofd of oostelijk van ons plaatsvindt, wordt de weg voor de kou afgesneden en moeten we wachten op een nieuwe impuls (nieuwe warmteadvectie ten westen of afnssneren van de warmte op hoogte in het noorden, waardoor de hoogtekou onderdoor kan).
mvg,
Dieter
Quote selectie