Eerst maar even de claim weerleggen uit je vorige bericht dat de korte termijn steeds kouder zou worden.
Onderstaand alle DMO-uitvoer voor de komende dagen die runs van GFS00z en 12z hebben laten zien, waarbij de gegevens zijn bijgewerkt tot en met GFS0500.
Zoals duidelijk mag zijn, wordt de korte termijn niet alsmaar kouder, sterker nog, er zit nauwelijks variatie in de uitvoer zoals deze de afgelopen dagen te zien is geweest voor komende week.
Dan het verhaal over dat je 2 tot 4 graden zou mogen aftrekken van de kaarten.
Leuk verhaal omdat het in mensen hun winterse straatje past, maar totaal niet in lijn met wat de cijfers over de laatste jaren laten zien.
Gemiddeld over de hele dataset, heeft GFS voor De Bilt een afwijking gehad van 2,0°C en 2,3°C voor het berekenen van de Tn wanneer de kaarten met tijdstip 00z en tijdstip 06z als bron neemt.
Daarnaast is er nog een afwijking voor het geval er stralingscondities optreden en die is beduidend groter.
Echter is niet elke kaart per definitie een situatie waarin stralingscondities optreden.
Sterker nog, met een doorstaande oosten wind zoals in de loop van de week op het programma lijkt de staan, zal de lucht voldoende gemengd worden om stralingscondities te voorkomen.
Dan kan dus beter de eerder genoemde correctie gevolgd worden.
Quote selectie