Woensdag strenge vorst, donderdag oosterstorm!

Bericht van: Dirk (Sneek) , 21-01-2005 16:08 

Kijk, dit zijn van die geluiden waar ik vrolijk van wordt.
Niet dat het uit zal komen, het is beter als al dat geklaag.
Nu eerst de sneeuwschep zoeken...

P.P:

Gure buien
Vanavond en vannacht nog stormbuien met kans op hagel, onweer en (zware) windstoten. Ook af en toe opklaringen een temperatuurdaling tot 2 of 3 graden. De wind is (vrij) krachtig uit noordwest tot noordwest.

Morgen ziet het er iets rustiger en vriendelijker uit met overdag geregeld zon en slechts enkele buien of buitjes. De temperaturen liggen rond de 5 of 6 graden. De noord tot noordwestenwind is eerst nog krachtig of hard, maar neemt geleidelijk iets af tot krachtig. In de avond of nacht komt het tot de eerste winterse buien bij temperaturen met temperaturen rond het vriespunt of een graadje vorst.

De vooruitzichten:
Zondag volgt met sneeuwbuien, vooral later op de dag en een tot hard of stormachtig toenemende noord tot noordoostenwind. Overdag 2 of 3 graden, in de nacht al lichte vorst.
Maandag brengt ook sneeuwbuien en het wordt kouder met overdag 1 graden. Er staat een krachtige noord tot noordoostenwind. In de nacht meest lichte vorst.
Dinsdag en woensdag komt het ook nog tot sneeuwbuien met vanaf de nacht van dinsdag op woensdag matige vorst (mits het opklaart). Dinsdag lijkt het tijdelijk wat rustiger te worden. Woensdag steekt de noordoost tot oostenwind de kop op met in de nacht naar donderdag toe matige of mogelijk al plaatselijk strenge vorst. Dit mits het opklaart. Donderdag kan wel eens ijzig koud verlopen met een harde tot stormachtige oostenwind.

Waarschuwing: vanavond en vannacht nog kans op (zware) windstoten. Het weekend een toenemende kans op gladheid!.

Opmerking: het weerverloop voor volgende week niet nog niet goed in te schatten. De temperaturen zij o.a. afhankelijk van de opklaringen in de nachten en de windrichting.
De bovenstaande weersverwachting is gebaseerd op een doorzettend hogedrukgebied boven Scandinaviƫ met een sterke oostelijke stroming vanaf woensdag.
Het kan ook anders uitpakken: Woensdag is een dag waarop er een storing vanuit het noorden kan doordringen. In dat geval komt de temperatuur hoger uit, maar volgen donderdag en vrijdag wel met winterweer en ook met sneeuw.



http://www.weersinformatie.com
Plopperdeplop en veel sneeuw

Woensdag strenge vorst, donderdag oosterstorm!   ( 272)
Dirk (Sneek) ( 1m) -- 21-01-2005 16:08
  Re : stormachtige wind != storm  
Ben (Lelystad) ( 13m) -- 21-01-2005 16:13
  Ik heb het nog maar iets meer opgedikt 😉  
Dirk (Sneek) ( 1m) -- 21-01-2005 16:15
Kan alle kanten uit na woensdag zie ook ensembles Idd...   ( 126)
Kimme (Bever) -- 21-01-2005 16:14
Waar zie jij "oosterstorm" staan?   ( 99)
Roelf-Jan (Lemmer) -- 21-01-2005 16:19
Re : Zie antwoord gericht naar Ben..   ( 88)
Dirk (Sneek) ( 1m) -- 21-01-2005 16:23