Koude weer op laatste benen?

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 25-04-2017 10:46 

Felle opklaringen worden afgewisseld door enkele buien. Mogelijk met hagel. De meeste zon lijkt voor het zuiden weggelegd. Het is koel met 9 of 10 graden en de wind uit het noordwesten is matig, 3/4 Bft. Bij zee eerst krachtig. In de loop van de middag doven de meeste buien uit en neemt de krimpende wind af. Komende nacht opklaringen en koud met landinwaarts kwikstanden tot -2 graden. Langs de kust een winterse bui. In de nanacht trekken de buien langzaam maar zeker het land op.

Morgen eerst vooral in het westen enkele buien, in de loop van de dag ook elders. Nog altijd is daarbij kans op hagel. Ook een slag onweer is mogelijk. Tussen de buien door schijnt de zon. Het wordt 10 of 11 graden en de noordwestenwind is zwak of matig, 2/3 Bft. In het westen nu en dan kracht 4. Koningsnacht is het helder en koud met minima landinwaarts rond het vriespunt. Wel is het droog, met uitzondering van de kustgebieden. Daar wel kans op een winterse bui.

Koningsdag is het vrij rustig weer. Eerst zijn er zonnige perioden, in de loop van de ochtend komen de eerste buien tot ontwikkeling. 's Middags is het dan wisselend bewolkt met brede opklaringen maar ook een aantal buien met kans op hagel en een slag onweer. Het wordt 9 graden in het noordwesten tot 12 in Limburg. De westelijke wind houdt zich op de vlakte zodat het in de zon al snel vriendelijk zal aanvoelen. In de nacht vanuit het noordwesten regen en 2/6 graden.

Vrijdag komen we onder invloed van een kleine depressie op de Noordzee. Dit systeem is ontstaan op de grens tussen naderbij komende zachte lucht vanuit het zuiden en de aanwezige Arctische lucht. Er zijn perioden met (lichte) regen en later op de dag wordt het vanuit het westen droog en breekt de zon af en toe door. Dan is het aangenaam, de wind uit het westen stelt weinig voor en het wordt 11 tot 13 graden. Daarmee gaan de scherpste kantjes van de kou af.

Zaterdag zien we een krachtig hogedrukgebied boven Lapland en het noordwesten van Rusland. Het laag trekt door naar de Botnische Golf of de Oostzee en daarmee wordt de koud langzaam aan de pas afgesneden. Tegelijk zien we een trog boven Spanje en Portugal. Zachtere lucht begint daardoor op te dringen. Zaterdag wordt het 11/14 graden en is er veel bewolking, is het licht onstabiel doordat de grens tussen diverse luchtsoorten boven ons land aanwezig is, maar de zon kan ook eens doorbreken. Heel rustig weer bij een veranderlijke wind.

Zondag zien we de het Russische hoog uitbreiden tot over Midden-Europa. Samen met de trog boven Spanje zorgt deze setting er voor dat zachtere lucht ons land binnen stroomt. Misschien is het in eens wel lente met kwikstanden ergens tussen de 15 en 20 graden met veel zon. Een storing vanuit Frankrijk komt in de loop van de dag dichterbij ons land, maar of deze het zuiden ook kan bereiken met neerslag is maar de vraag. Mocht hogedruk de naderende depressie zuidelijk van ons land houden, zou maandag ook vrij zonnig en warm kunnen verlopen met temperaturen dichtbij of rond 20 graden.

Kortom: de komende dagen koel, minder wind, soms een winterse bui maar ook geregeld zon. Koude nachten met (grond) vorst. Vrijdag regen, maar dat is wel de aanzet naar een milder weertype met waarschijnlijk lente op zondag.    


M e e r d a a g s e    

 

Weerbeeld

Wind

richting

Wind kracht

Min

temp

max..

temp

zon

neerslag

wo

Wat zon en (winterse) bui

w-nw

2-4

  0

 10

30

50

do

Wat zon en (winterse) bui

w

2-3

  0

 10

30

50

vr

Nu en dan regen, later westen wat zon - rustig

w

1-3

  5

 12

20

60

za

Licht onbestendig - rustig

var

1-3

  3

 12

30

50

zo

Zacht en zonnig lenteweer

o

2-4

  3

 17

70

20

 


Koude weer op laatste benen?   ( 1181)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 25-04-2017 10:46