Statistisch gezien mag het dan een redelijke zomer zijn geweest, ik vond hem eerlijk gezegd zelfs gewoon slecht. Ik neig zelfs richting een 4 of een 5, vooral door het (wederom) ontbreken van een periode met stabiel zomerweer tijdens de hoogzomer. Daarnaast was er ook geen herstel zoals vorig jaar half augustus. Alleen juni had een paar mooie dagen, maar ook in die maand veel dagen waarop de lucht in het oosten behoorlijk dichtsmeerde.
Verder weinig onweer en dus te weinig zon, teminste hier langs de oostgrens en dat is wel het meest kenmerkende van de zomer van 2017. Echt veel verregende dagen hebben we niet gehad maar het was zeker vanaf eind juni vrijwel elke dag half tot zwaar bewolkt. Wat de zonuren betreft was juni rond normaal en zaten juli en augustus allebei onder het gemiddelde voor deze regio.
Helaas lijkt een mooie nazomer er dit jaar ook niet in te zitten. Al met al dus zeer teleurstellend en alleen de zomer van 2011 was slechter.
Quote selectie