Dat is de enige constante. Maar hoe het uitpakt, blijft een raadsel. Stilaan begin ik toch te denken dat dit geblokkeerd patroon wel eens een constante van de winter zou kunnen worden. QBO oost in combinatie met een zwakke zon verhoogt in het tweede deel van de winter ook de kans op een stratosferische opwarming.
De zeewatertemperaturen van de Atlantische Oceaan suggereren een neutrale tot ietwat positieve NAO. Ik vermoed dat de huidige troposferische ontwikkelingen, in combinatie met de opwarmende stratosfeer later in het seizoen, de invloed van de zeewatertemperaturen zullen overtreffen.
De SAI (snow advance index) was ook redelijk positief, wat later ook weer tot opwarming van de straosfeer zou kunnen leiden.
Daarnaast zijn de temperaturen op de Noordpool deze herfst minder dramatisch hoog als vorig jaar. Wat er komende week gebeurt, zal ook zorgen voor ijs- en sneeuwdekvorming + afkoeling van open waters in een aantal van onze brongebieden voor kou.
Voorgeschiedenis van zomer en herfst past wat naar mijn gevoel ook wel bij de aanloop naar een wat koudere winter.
Quote selectie
( 560)