Vanaf vrijdag guur met natte sneeuw. Na zondag nog kouder?

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 05-12-2017 11:10 

Vandaag is een grijze en grauwe dag. Op de meeste plaatsen blijft het droog maar in het oosten zou hier en daar een spatje motregen kunnen vallen. Het zuidwesten maakt nog de grootste kans op een opklaring, ergens in de loop van de middag. Het wordt rond 9 graden bij een matige wind uit het westen tot zuidwesten, kracht 3 tot 4. Komende nacht is het droog met veel bewolking en een graad of 7. In Limburg een paar opklaringen en daar 3 graden.

 Een hogedrukgebied boven de Golf van Biskaje zorgt morgen voor de aanvoer van wat drogere lucht. De dag begint vrijwel overal grijs maar gaandeweg de dag wordt de kans op een paar gaten in het wolkendek vanuit het zuidwesten groter. Of dit ook overal gaat lukken is de vraag. De grijzigheid is hardnekkig. Het wordt 9 tot 10 graden bij een matige en in het westen vrij krachtige zuidwestenwind, 3/5 Bft. In de nacht een paar opklaringen en 3/4 graden.

Donderdag trekt een depressie vanaf Ierland naar Noorwegen. Bijbehorende fronten trekken in de loop van de dag ons land binnen. De dag begint in het oosten met een opklaring. Elders is het bewolkt en in de middag gaat het vanuit het westen regenen. Het wordt onstuimig. Langs de kust neemt de zuidwestenwind toe naar hard, misschien tot stormachtig, windkracht 8. Boven land 4/6 Bft. Verder is het erg zacht met 10 of 11 graden. In de nacht, achter het wegtrekken van de storingen stroomt op grote hoogte erg koude lucht vanuit het poolgebied ons land in. Dit gaat gepaard met enkele felle buien, misschien later in de nacht wel met natte sneeuw en hagel. Minima rond 3 of 4 graden.

Vrijdag stroomt deze koude lucht uit over land. Op 5 km hoogte daalt de temperatuur tot bijna -40 graden.(!) Omdat de lucht vanaf de relatief warme Noordzee komt, warmt deze op tot een graad of 5 aan de grond. Het wordt een gure dag met een paar winterse buien en een stevige wind uit het westen tot noordwesten, kracht 4 tot 5. In de nacht daalt de temperatuur tot rond het vriespunt en ook dan is er kans op een sneeuwbui. En kan het hier en daar best een wit gaan worden.

Zaterdag komt de temperatuur niet veel hoger dan 2 tot 3 graden. In de kustgebieden wat hoger door invloed van zee. Een diepe depressie boven Midden-Noorwegen en een rug van hogedruk op de oceaan zorgen nog altijd voor de aanvoer van onstabiele lucht waarin gemakkelijk een paar winterse buien tot ontwikkeling komen. Vooral in de kustgebieden. Ook schijnt nu en dan de zon. De wind komt uit het westen en is matig, 3/4 Bft. In de nacht rond het vriespunt.

Ook na zaterdag blijft het aan de koude kant. Het aandachtspunt is dan een kleine randstoring op de oceaan waarvan de koers erg bepalend zal zijn voor het verdere verloop. Een route de Noordzee op betekent winterse buien maar ruim boven nul. Er zijn echter ook opties die een zuidelijkere koers voorzien, richting Noord-Frankrijk of ons land. In dat geval zou het kwik rond zondag/maandag nog wat onderuit kunnen gaan waarbij de wind langzaam neigt naar een aflandige richting. Een best wat winters scenario en zal eventuele neerslag als sneeuw vallen. Voor winterliefhebbers een spannend vooruitzicht omdat zelfs droge sneeuw tegen het einde van het weekend en begin volgende week niet ondenkbaar is. De kans dat de aanval van zachte lucht slaagt is ten opzichte van gisteren sterk afgenomen.

Al met al komt er een einde aan het grijze en dynamiekloze weertype van dit moment. Vanaf vrijdag gaat de deur naar het poolgebied open, wordt het een stuk kouder en gaan er winterse buien vallen.
 

 

Weerbeeld

Wind

richting

Wind kracht

Min

temp

max..

temp

zon

neerslag

wo

Wolken/zacht/beetje zon

zw

3-5

   6

  9

30

10

do

Stevige wind en in de middag regen

zw

4-6

   4

 10

20

60

vr

Guur met winterse buien

w-nw

4-5

   4

  5

20

70

za

Koud en paar winterse buien

w

3-4

   0

  3

30

60

zo

Koud en een winterse bui

z

3-4

   0

  2

20

60

 

Bericht laatst bijgewerkt: 05-12-2017 11:11

Vanaf vrijdag guur met natte sneeuw. Na zondag nog kouder?   ( 2343)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 05-12-2017 11:10
Zo willen we het horen   ( 922)
Bart (Abcoude) -- 05-12-2017 11:46
hoe bedoel je dat?   ( 838)
Robert(Vlaardingen) -- 05-12-2017 11:48
Re: hoe bedoel je dat?   ( 566)
Martijn(Stellendam) -- 05-12-2017 12:22
Re: hoe bedoel je dat?   ( 424)
Robert(Vlaardingen) -- 05-12-2017 12:33
Re: hoe bedoel je dat?   ( 376)
Martijn(Stellendam) -- 05-12-2017 12:37
Het moet een keer gaan gebeuren Martijn   ( 393)
Robert(Vlaardingen) -- 05-12-2017 12:39
Re: Het moet een keer gaan gebeuren Martijn   ( 339)
Stefan (Hellevoetsluis) -- 05-12-2017 12:44
Re: Het moet een keer gaan gebeuren Martijn   ( 296)
Robert(Vlaardingen) -- 05-12-2017 12:59
Re: Het moet een keer gaan gebeuren Martijn   ( 238)
Martijn(Stellendam) -- 05-12-2017 14:25
Re: Vanaf vrijdag guur met natte sneeuw. Na zondag nog kouder?   ( 888)
Robert(Vlaardingen) -- 05-12-2017 11:46
Johan, altijd prettige berichten om te lezen...   ( 747)
Robbert (Vleuten) -- 05-12-2017 11:52
Re: Johan, altijd prettige berichten om te lezen...   ( 646)
Ronnie (nijmegen) -- 05-12-2017 11:56
Re: Johan, altijd prettige berichten om te lezen...   ( 332)
Roel( De Wolden Drenthe ) -- 05-12-2017 12:46