Punt 1. Hij heeft geen tijd voor een lange analyse. Ahum..
Punt 2. Gezien de achtergrondsignalen beschouwt (en heeft hij altijd zo gedaan) hij de huidige puls van hoge druk boven Scandi als een tijdelijk fenomeen. Mogelijk levert het nog het eea op qua kou en sneeuw in het VK (zijn aandachtsgebied)
Punt 3. Voor de iets langere termijn ziet hij positieve signalen.
- Hij verwacht geen typische Nina response, wat op zich goed nieuws is
- Hij verwacht (of: het NOAA verwacht. Maar let op: dit is ook gewoon modeluitvoer) een activatie van de MJO-cyclus. Kort gezegd is dat tropische convectie die in een gunstiger fase terecht komt. Later deze maand komt deze cyclus naar verwachting in een gunstiger fase.
- Hij ziet kansen op een gunstiger stratosfeer. Ik zie dat overigens niet direct, maar ik ben wat minder bekend met de materie.
Punt 4. Een uitgebreide beschouwing over de temperaturen op het NH. Dit is uiteraard ook gewoon maar modeluitvoer. Lang verhaal kort: de kou verplaatst een beetje van de VS naar het oostelijk halfrond.
Punt 5. Hij stipt de abominabele staat van het Arctisch gebied aan.
Samenvatting: de huidige Scandihogen lijken van tijdelijke aard. Maar het eea biedt nog kansen voor later in de winter.