Het is in de media, maar ook hier op het forum, nogal moeilijk om een onderscheid te maken tussen de diverse Limburgen. Dwz. zuid-Limburg is 100km verwijderd van Noord-Limburg. Voor mij is het bijvoorbeeld dichterbij naar Zwolle dan naar Vijlen. En ik woon toch echt in Limburg.
Ook is de geografie in Zuid-Limburg nogal anders. Zij hebben heuvels boven de 100m. Midden-Limburg (afgezien van de Meinweg) is vrijwel vlak, enkel de oude Maasduinen tussen Venlo en Gennep hebben wat reliëf. Het uiterste noorden van Limburg (mijn regio) wordt gekenmerkt door de Maas, Niers en de zuidzijde van het Rijk van Nijmegen, de stuwwal waar onze Jansberg bij hoort en al snel overloopt in het Duitse Reichswald.
Als het 30 graden is in Roosendaal snapt men opeens wel het onderscheid met pak 'm beet Cuijk of Boxmeer (oost Brabant). Ook de Achterhoek, Veluwe of de Betuwe worden in het geval van Gelderland apart benoemd. Dus maak alsjeblieft eens onderscheid tussen zuid-Limburg (alles onder Echt), Midden-Limburg (Echt tot Venlo) en noord-Limburg (grofweg Mook tot Venlo). 3 verschillende regio's, relatief ver van elkaar gelegen doordat onze provincie nu eenmaal erg lang is.
Dus om je statement te nuanceren: in zuid-Limburg denkt men er vast anders over.
Quote selectie
( 513)
( 251)