December was hier in Zuid-Limburg gewoon een drama, nauwelijks een straaltje zon en ook amper iets van vorst.
De sneeuwpret van 10-11 december ging aan ons voorbij, want Zuid-Limburg moest zonodig weer vol in de warme sector terechtkomen.
Januari heeft ook helemaal niks laten zien op het gebied van winterweer, slechts 1x nachtvorst gehad met -1°C.
Februari maakte dan nog wel wat goed, het is vooral een erg droge en zonnige maand geworden.
Ook steeds meer koude en vooral de laatste week dus bitterkoud.
Mede dankzij een Duitse bruinkoolcentrale trok er nog precies een sneeuwbui over mijn woonplaats met toch nog circa 6 cm om het winters plaatsje compleet te maken, maar jammer dat de al sterke voorjaarszon toch teveel invloed heeft waardoor deze laag in 3 dagen tijd toch weer goeddeels verdwenen is (sublimatie).
Vandaag kwam de temperatuur weer boven het vriespunt uit, Tmax +1,1°C.
Kortom, ondanks de huidige winterkoude van de laatste week was het voor de rest van het hele seizoen absoluut niet winters te noemen, die 3 punten zijn alleen te danken aan deze huidige koude vriesweek waarbij dan ook die lokale sneeuwbui, anders had ik hem een 2 gegeven.