Er is af en toe zon maar van het zuidwesten uit trekken wat dikkere wolken over het land. Vanmiddag heeft het noordoosten de dikste bewolking en schijnt in de zuidwestelijke helft van het land de zon het vaakst. Vanochtend is dit andersom. Op een enkel spatje na blijft het droog en het is zacht met 10 graden in het noorden tot 12 zuidelijk van de grote rivieren. De overwegend zwakke wind draait van het zuidoosten naar het zuidwesten. Een vriendelijke en rustige lentedag. Vanavond neemt de kans op mist toe en zou er in het noordoosten wat motregen kunnen vallen. Komende nacht daalt het kwik naar waarden rond of een graad onder het vriespunt en ontstaat er in veel gebieden mist. Kans op gladheid.
Morgen begint de dag op veel plaatsen met mist. Nadat deze langzaam oplost zal de zon in de loop van de ochtend af en toe doorbreken. Vooral in het noorden en midden van het land. Het zuiden heeft dikkere bewolking en daar zorgt een zwak front in de loop van de ochtend voor legen. Deze neerslag trekt 's middags langzaam naar het noordoosten maar bereikt Groningen pas later in de middag. In de avond is het in het midden en noorden van het land druilerig. Het wordt 4 tot 6 graden op de Wadden en in het noordelijk kustgebied tot 10 plaatselijk landinwaarts bij een zwakke wind uit het oosten tot zuidoosten, rond kracht 2. In de nacht een opklaring en later weer meer bewolking op nadering van een volgende storing. Minima tijdens opklaringen dalend tot dichtbij nul.
Donderdag trekt deze storing over ons land. In de ochtend heeft het zuiden te maken met enige regen en in de middag het noorden. Het wordt 5/6 graden in het noorden tot 8 zuidelijk van de grote rivieren. Er waait een straffe zuidwester, kracht 4 tot 5. In de loop van de dag afnemend. In de namiddag en avond winnen opklaringen vanuit het zuidwesten terrein. In de nacht minima rond het vriespunt.
Vrijdag komt een portie van oorsprong subtropische lucht onze kant op. Op de grens met de zachte lucht ligt een regengebied dat in de loop van de middag of tegen de avond het zuiden van het land binnen trekt. Verder is er af en toe zon en wordt het van noord naar zuid 8 tot 11 graden bij een zwakke en in het noorden matige wind uit het zuidwesten, kracht 2 tot 4. In de nacht 3 graden in het noorden en 7 zuidelijk van de grote rivieren.
Zaterdag is het met 8á10 graden in het noorden tot plaatselijk 15 in het zuiden erg zacht. Wel is er veel bewolking en kan het vooral in het noorden eerst regenen. Het zuiden maakt de grootste kans op af en toe zon. De wind waait zwak of matig uit het zuidwesten, kracht 2 tot 4.
Zondag liggen we onder gordels van lagedruk en is de kans op (enige) regen vrij groot. Afhankelijk van de koers van een kleine depressie waait de wind uit het noordoosten en wordt het 8 tot 10 of is de wind zuid tot zuidoost en wordt het 10/15 graden. Waarschijnlijk blijft het ook na het weekend zacht voor begin/half maart.
|
|
weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
wo |
Vanuit het zuiden regen |
o-zo |
2-3 |
0 |
9 |
30 |
50 |
|
do |
Vanuit het zuiden regen |
zw |
4-5 |
2 |
7 |
20 |
60 |
|
vr |
Af en toe zon en avond regen |
z-zw |
2-4 |
0 |
9 |
40 |
30 |
|
za |
Zacht en enige regen |
zw |
2-4 |
4 |
12 |
20 |
50 |
|
zo |
Zacht en onbestendig |
z |
3-4 |
4 |
12 |
30 |
50 |