Vrij onverwacht is er een op de grens met binnenstromende zachte lucht boven het noordoosten van het land een behoorlijk intensief regengebied tot ontwikkeling gekomen. Dit systeem trekt vanmiddag weg naar Duitsland. Vanmiddag hebben vooral het midden en noorden van het land af en toe zon. Door het naderbij komen van een storing vanaf het Kanaal neemt de onstabiliteit vanmiddag toe. Er kan een enkele bui tot ontwikkeling komen. Vooral in het noordoosten en daarbij is een slag onweer niet geheel uitgesloten. De bewolking in het zuidwesten wordt geleidelijk aan dikker en daar volgt later vanmiddag lichte regen. Het wordt 11/12 graden in Zeeland tot 14/15 in het (noord) oosten van het land. De wind komt in hoofdzaak uit het zuiden en is zwak of matig, kracht 2 of 3. Komende nacht is het veelal bewolkt en valt er soms wat regen of een bui. Daarbij is een kleine kans op een slag onweer. Minima tussen 5 en 8 graden. Langs de Zeeuwse kust komende nacht een krachtige of harde zuidwestenwind.
Morgen trekt deze storing naar het oosten weg. Vooral in de ochtend zijn er perioden met (lichte) regen. In de middag verplaatst de regen zich geleidelijk aan naar het oosten en wordt het vanuit het westen droog. In de kustgebieden kan de zon nog even doorbreken. Met 6/8 graden is het een stuk minder zacht. De wind waait uit het noordwesten tot westen en is matig, kracht 2/4. In de nacht is het droog, wisselend bewolkt en kan er een enkele mistbank voorkomen. Tijdens lange opklaringen koelt het landinwaarts af tot dichtbij het vriespunt.
Woensdag stroomt er vanuit het zuiden weer zachtere lucht ons land binnen. In het zuiden wordt het 12 tot 13 maar het noorden moet het doen met 7 of 8 graden. Er is vrij veel bewolking, maar vooral in de zuidwestelijke helft van het land breekt de zon gaandeweg de dag steeds vaker door. Er waait een zwakke of matige wind uit het zuidoosten, kracht 2 tot 4. In de nacht is het vrij helder met in het noorden kwikstanden dichtbij het vriespunt.
Boven Scandinavië stijgt de luchtdruk opnieuw en Siberische kou, geloof het of niet, komt weer dichter bij ons land. Ten westen van IJsland ligt een lagedrukgebied dat doorloopt tot boven Frankrijk. Storingen kunnen donderdag het zuidwesten schampen met wolken en later wat lichte regen. Naar het noordoosten is er meer zon. Het wordt 10 graden in het noorden tot 14 zuidelijk van de grote rivieren. Er waait - vooral in de noordelijke helft van het land - een stevige oostenwind. In de nacht 2/4 graden en wat regen.
Het hoog boven Scandinavië gaat wellicht opnieuw voor een soort van kouinval zorgen. Waarschijnlijk bereikt deze koudere, Siberische lucht ons ergens op vrijdag. Het wordt dan nog slechts 4/5 graden in het noorden tot 5/7 zuidelijk van de grote rivieren. Er waait een straffe oosten- tot noordoostenwind. Verder is het wisselend bewolkt maar zou er later op de dag een interessante situatie kunnen ontstaan als een frontensysteem op de grens met de koude lucht activeert en ons land vanuit het zuiden binnentrekt. Met veel wind en het opdringen van koudere lucht is sneeuw dan niet ondenkbaar waarbij het kwik in de nacht onder nul duikt. Een witte wereld is niet ondenkbaar!
Waarschijnlijk wordt zaterdag dan ook een ongewoon koude dag voor de tijd van het jaar met temperaturen maar net boven nul en nog altijd kans op sneeuw bij een snijdende oostenwind. Er is ook een scenario denkbaar dat de koude lucht een etmaal later binnenvalt. Laten we bij deze verwachting in ogenschouw nemen dat het verwachten van sneeuw altijd een lastige bezigheid is en dat details kunnen veranderen/verschuiven. Het is vooral een schets van de mogelijkheden die er liggen komend weekend en dat zijn vorst en sneeuw in combinatie met wind. In de nacht naar zondag vriest het licht, maar opnieuw behoort matige vorst tot de mogelijkheden. Overdag is er de ijzige noordooster die de gevoelstemperatuur weer ver onder nul drukt, en ook de werkelijke temperatuur is met 1/3 graden laag. Kortom: de winter keert terug al lopen de middagtemperaturen na het weekend geleidelijk aan weer op, maar blijft het in de nachten licht en in het noorden en oosten mogelijk matig vriezen. Al met al ligt er een spectaculaire winterse intermezzo op de loer!
|
|
weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
di |
Eerst regenachtig |
w-nw |
2-4 |
6 |
7 |
10 |
70 |
|
wo |
Droog met zon en bewolking |
zo |
2-4 |
2 |
10 |
30 |
10 |
|
do |
Noorden meeste zon |
o |
3-5 |
2 |
12 |
40 |
30 |
|
vr |
Stuk kouder en later kans op neerslag |
o-no |
4-5 |
3 |
5 |
30 |
50 |
|
za |
Waarschijnlijk koud met kans op sneeuw |
o |
4-6 |
-3 |
2 |
10 |
50 |