Het kan allemaal. Waarschijnlijk zal het weertype het meest aan herfst denken de komende dagen. Maar voorafgaand aan het paasweekend zullen vooral weer de zuidelijk regio's profiteren van wat hogere maxima. Nog steeds is 13 graden gewoon mager te noemen, in voorgaande jaren kon je eind maart al zo maar een dikke twintiger verwachten. Maar in deze tijden (maart bijna 2 graden te koud nu, zie afbeelding) is een kinderhand gauw gevuld. Het algehele luchtdrukpatroon doet nog altijd eerder winters dan lenteachtig aan. Lage diktewaarden en veel meer groen dan geel. Dit kan voorlopig nog wel zo blijven.
Toch kunnen er tussen al die vrij bewolkte en kille dagen soms verassend mooie dagen tussenzitten. Afgelopen weekend in Lomm bijvoorbeeld zonovergoten geweest met ook nog eens zeer aangename maxima bij weinig wind. Normaliter nog in Volendam wonende krijg ik zo'n weekend op z'n vroegst pas half april in de regel. Het smaakte naar (veel) meer. En nu ik die smaak te pakken heb wacht ik iedere run met smart af en ga ik op zoek naar lentekaarten. Het mooie hieraan is, dat het speuren naar lentekaarten veel leuker is dan winterkaarten. Want lentekaarten komen op een gegeven moment altijd uit. Om winterkaarten te laten uitkomen moet je soms 5 jaar lang turen.
Ik ben heel benieuwd wat het 12z ens ons gaat voorschotelen. De Oper laat ons helaas weinig goeds zien. Weer een onderlangs trekkende depressie. Voor de mensen die van grauw en koud weer houden een ideaal scenario. Voor de lenteliefhebbers een veel minder gunstig scenario. Wanneer gaat de bezem er eens door vragen die zich af. Weg met dat gerommel in de marge en gewoon weer wat hogere diktewaardes. Mooi rood is niet lelijk! Kom maar op met die 10 tot 15 graden op 850 hpa! Maar 5 graden is ook goed voor nu, alles beter dan wat de GFS 12z Oper nu schetst.
Edit: Pasen volgens deze Oper koud. Slechts 5 graden max. Boe!


