Welkom lente

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 06-04-2018 11:00 

Een hogedrukgebied boven Duitsland en een depressie op de oceaan die doorloopt tot het noorden van Afrika zorgen vandaag voor de aanvoer van tamelijk droge en zachte lucht. Er is veel zon, al trekken er vanmiddag een paar sluierwolken vanuit het westen over. Het blijft droog bij 13 graden in het noorden tot 15/16 zuidelijk van de grote rivieren bij een matige wind uit het zuidoosten, rond kracht 3. Komende nacht 4 of 5 graden.

Morgen wordt een hele zachte lentedag. Met een zwakke of matige zuidelijke wind wordt het 18 tot 20 graden in het noorden en 20/22 in het zuiden van het land. Er is veel zon en er trekken een paar sluierwolken over. Kortom: een bijzonder vriendelijke dag die door veel mensen meer dan welkom zal worden geheten. In de nacht 5 of 6 graden.

Gordels van lagedruk ten westen van en boven Frankrijk zorgen zondag voor de aanvoer van nog warmere lucht. Het wordt 20/22 graden in het noorden tot 22/24 in het zuidoosten. Lokaal zou in Brabant of Limburg de zomerse 25 graden gehaald kunnen worden. Een groot contrast met de temperatuur op de Wadden. Daar wordt het amper 10 graden. Verder is er veel zon en trekken een paar wolkenveldjes over. Er is weinig wind uit verschillende richtingen. In de nacht 7 graden.

Maandag zijn de veranderingen klein. Opnieuw zijn er flinke zonnige perioden en wordt het 20/22, lokaal 23 graden. In het noorden en noordwestelijk kustgebied lijkt het kwik wat achter te blijven doordat de wind uit het noordoosten tot oosten waait. De wind is niet al te sterk overigens, kracht 2 tot 3. Opnieuw een fraaie en warme lentedag! In de avond en nacht komt een zwak front vanuit het zuidwesten dichterbij en zou er in het zuidenwesten en westen een bui tot ontwikkeling kunnen komen.

VOORUITZICHTEN:

Dinsdag zien we hogedruk boven het noorden van Europa en een omvangrijke depressie boven het Iberisch Schiereiland die zich uitstrekt tot het westelijke deel van de Middellandse Zee en tot Frankrijk. Het zwakke front trekt naar het noorden weg en geeft misschien daar nog een enkele bui. Het blijft erg zacht voor de tijd van het jaar bij 18 tot 21 graden en een zwakke of matige wind uit verschillende richtingen. Ook woensdag is de kans groot dat het zachte lenteweer aanhoudt al zal een iets opstekende noordoosten- tot oostenwind het kwik in het noorden iets kunnen drukken.  Er is flink wat zon en de kans op een bui is, hoewel aanwezig klein. Samenvattend: lente!

 

 

weerbeeld

Wind richting

Wind kracht

Min temp

Max temp

Zon

neerslag

za

Erg zacht en flink wat zon - rustig

z

2-3

  6

20

70

10

zo

Vrij zonnig, rustig en warm lenterweer

var

1-2

  9

21

70

10

ma

Vrij zonnig en warm lenteweer

o-no

2-3

  7

20

70

10

di

Rustig, zacht en vrij zonnig

var

1-2

 11

20

60

30

wo

Rustig en zacht

o-no

2-3

  8

18

60

30

 

Bericht laatst bijgewerkt: 06-04-2018 11:00

Welkom lente   ( 1114)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 06-04-2018 11:00
Re: Welkom lente   ( 433)
Christiaan (Utrecht) -- 06-04-2018 12:19
Re: Welkom lente   ( 450)
Theo (Buren Ameland) -- 06-04-2018 13:35