Een graad of 18, wat volgens de klimatologieboekjes perfect normaal is voor deze omgeving voor 1e decade juni. Maar toch doet het herfstachtig aan met die nevel, zeker in vergelijking met wat we gehad hebben.
Toch wel het verschil tussen Noord-Holland en Limburg, hè Wim...
Een wereld van verschil Dex. Een bewoner van hier die uit NH komt zei het mooi ‘in Limburg scheelt het in het voor en najaar een jas’. Vergeleken de Randstad dus. En dat ondervind ik nu aan den lijve! Vooral de afwezigheid van de wind speelt een grote rol. Uiteraard werkt het ook niet tegen dat de temperatuur ook wat hoger is
Zeker. Ik vind het klimaat van Limburg ook altijd bijzonder aangenaam en boeiend.
Maar aan de andere kant is het niet zo dat ik het Noord-Hollandse klimaat echt door en door verafschuw, zoals jij. Al scheelt het wel dat Duivendrecht een paar kilometer landinwaarts ligt, terwijl jij in Volendam natuurlijk recht aan het Markermeer-water woonde.
Maar oké, het weer is door de bank genomen best afwisselend hier. Alleen het gebrek aan onweer, dat vind ik wel erg jammer van NH.