Het is een neerslag index, waarom zou je daar überhaupt verdamping in mee willen nemen? Dat daarmee vertroebel je alleen maar waar het voor bedoeld is.
Volgens mij moet het een droogte-index zijn voor het land; daarin zitten neerslag en verdamping. Met alleen de neerslag heb je een statistisch eenvoudig gegeven, dat echter buiten de realiteit staat. En die wil je toch weten.
Als je droogte definieert als een (potentieel) gebrek aan neerslag ten opzichte van de klimatologie dan voldoet de index uitstekend. Dat je er bijvoorbeeld als agrarier niet zo veel aan hebt spreekt voor zich, maar dan gebruik natuurlijk ook niet de SPI.
Als je een schroef met een hamer de muur in mept ga je dat toch niet de hamer kwalijk nemen. Gebruik het juiste gereedschap voor de juiste klus.
Blijkbaar is de definitie van droogte hier voor sommigen heel anders Dan de SPI, de mijne ook. Maar gebruik dat dan niet, om vervolgens haast verbaasd te concluderen dat het niet klopt.
De SPI is een neerslag index, geen verdampings index, dat zit nota bene in de afkorting.
Volgens mij praten we een beetje langs elkaar heen. Want ik begrijp wat je zegt, maar het punt hier is dat de SPI-kaart van het KMI niet overeenkomt met die van Waterinfo. Er zit dus ergens een fout. Ik ben even aan het zoeken geweest om daar meer over te zeggen, en daarvoor heb ik natuurlijk alleen naar neerslaggegevens gekeken.
Dat las ik in je bericht niet terug, je had het over het niet meenemen van verdamping.
Maar goed, waarom moeten die kaarten gelijk aan elkaar zijn? Als je fit ten opzichte van een andere distributie en/of andere drempelwaarden gebruikt voor de legenda krijg je een andere kaart. Het kan toch prima dat beide goed zijn?
Quote selectie