De setting die we nu meemaken is van de droogst mogelijke synoptische situaties. Hogedruk ten N en vooral ten W/NW van ons. Qua temperatuur blijven (voorlopig) de uitschieters uit, in de plaats krijgen we een langdurig zomerse periode zonder neerslag.
Een hogedruk hoofdkwartier ten W/NW van ons is in deze periode van het jaar immers het droogst mogelijke scenario.
- Hogedrukgebieden ten N/NO van ons brengen heter weer, maar dan neemt de onstabiliteit vanuit Frankrijk snel toe.
- In de winter durft een UK-hoog te retrogreren naar Ijsland/Groenland, maar daar heb je wel de nodige dynamiek voor nodig die nu ontbreekt.
Net omdat de bovenste 2 puntjes uitblijven blijft het gewoonweg droog. Er zijn echt enorme gelijkenissen met augustus/september 1959, waardoor ik denk/vrees dat dit een werk van zeer lange adem dreigt te worden.
Interessant dat jij die overeenkomst ziet. De afgelopen dagen moest ik terug denken aan 1959 (waar ik scherpe herinnering aan heb) en dan speciaal september met doorstaande wind en vrij warm tot warm weer.
Een spectaculaire zomer was dat vooral door de vele zonuren en de droogte. Echte hitte was er niet vaak, ik meen ook geen hittegolf (De Bilt)