Hoewel het als weerliefhebber de laatste tijd enerzijds behoorlijk saai is (elke dag 25+C, zon en droog), is het anderzijds ook erg boeiend om (cijfermatig) te volgen.
Het vrijwel continu geblokkeerde stromingspatroon houdt ons weerbeeld al tijden in een soort van houdgreep. Ik was eens terug aan het gaan op zoek naar de laatste serieuze frontpassage in de Benelux, waarbij ik uitkwam bij 1 mei!
Daarna hebben we voor zover ik het goed heb alleen wat regionale buiensituaties (2e helft mei/begin juni) en lokale stratusmiezer gehad.
Het is nu al een bijzondere zomer en het letterlijke hoogtepunt lijkt nog te komen. Ik ben benieuwd wanneer we omschakelen naar een ouderwetse westcirculatie met de broodnodige millimeters.