Re: Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.

Bericht van: Mark (Noordwolde, Groningen) , 03-08-2018 16:36 

 

 

- mijn reeks loopt eindeloos door (niet alleen 1 april - 1 oktober)

 

't Is weer prachtig Bart. Met eindeloos bedoel je tot 1 januari neem ik aan? En nu is de jaarlijkse neerslagsom opgenomen, maar zou het niet interessanter zijn om een soort jaarlijkse droogtescore op te nemen? Bijvoorbeeld de optelsom van dagen met een neerslagtekort van <50 o.i.d? Daar is vast een leuke formule voor te verzinnen. Gewoon maar een ideetje hoor, ingegeven doordat het nu onduidelijk is of de 'droogtestress' over de jaren toeneemt.

 

Met eindeloos bedoel ik echt eindeloos. Elk jaar begin dus met het berekende overschot van het eind van het voorgaande jaar. Zo is het buiten tenslotte ook.

 

 

Bedankt voor je reactie, er is duidelijk over nagedacht (en ik bedoelde natuurlijk >50). Maar dat eindeloos snap ik nog niet helemaal. Ik dacht dat er structureel meer neerslag valt dan er verdampt in Nederland. Uitgaande van de blauwe norm in onderstaande afbeelding komt het tekort gemiddeld niet hoger uit dan 100 mm. In de overige maanden (okt-maart) wordt dat toch ruimschoots gecompenseerd? Met andere woorden: het overschot zou ieder jaar toenemen en de tabel dus steeds blauwer kleuren.

Ik zie vast iets over het hoofd.



Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.   ( 410)
Bart (Abcoude) -- 03-08-2018 10:41
Re: Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.   ( 64)
Mark (Noordwolde, Groningen) -- 03-08-2018 13:41
Re: Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.   ( 57)
Mark (Noordwolde, Groningen) -- 03-08-2018 16:36
Re: Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.   ( 56)
Peter (Wiltz -Luxemburg) ( 381m) -- 03-08-2018 17:52
Re: Logboekweer.nl bijgewerkt. Overzichten droogte en temperatuur.   ( 59)
Mark (Noordwolde, Groningen) -- 03-08-2018 22:25