Een omvangrijk hogedrukgebied boven de Zwarte Zee zorgt voor de aanvoer van warme en droge lucht. Het is vandaag zonovergoten en de temperatuur loopt op naar 20 graden in het noorden tot 23 in het zuidoosten van het land. Er waait een zwakke, hooguit matige zuidelijke wind, kracht 2 tot 3. Komende nacht is het helder en rustig waarbij de temperatuur daalt naar 5 of 6 graden in het noorden tot 10 zuidelijk van de grote rivieren. Vooral in de noordelijke helft van het land kunnen mistbanken ontstaan. Kans op vorst aan de grond.
Morgen begint de dag in die gebieden lokaal met mist. Verder zijn er flinke zonnige perioden en trekken er 's middags enkele velden met (hoge) bewolking het westen van het land binnen. Er zijn behoorlijke temperatuursverschillen: het wordt 18 tot 20 graden in de westelijke helft van het land tot 24 in Limburg. Het wordt een rustige dag: de zuiden tot zuidwestenwind is zwak of matig, kracht 2 tot 3. In de loop van de dag draaiend naar het westen, langs de Wadden noord. In de avond daar een harde noordenwind, kracht 7.In de nacht meer bewolking en vooral in het noorden en zuidoosten regen.
Zondag is het een stuk koeler met 14 graden in het noordwesten tot 17 in Limburg. Er zijn opklaringen maar er ontstaan stapelwolken. Waarschijnlijk blijft het droog bij een matige wind uit het noorden tot noordoosten, kracht 3 tot 4. In de nacht is het helder en rustig. Maar vooral ook fris met minima in het midden en oosten dalend tot vlakbij het vriespunt. Op uitgebreide schaal vorst aan de grond.
Maandag is het vrij zonnig en droog bij 16 of 17 graden. Er waait een zwakke en in het noorden en westen matige zuidwestenwind, kracht 2 tot 3. In de nacht helder en minima tussen 3 graden in het midden tot 7 in het noorden en westen. Landinwaarts kans op vorst aan de grond.
Ongewoon warm en veel zon
Dinsdag, woensdag en ook donderdag houdt een zeer krachtig hogedruk dat zich vanaf Rusland uitstrekt tot over een groot deel van Europa, storingen op afstand. Er wordt droge en steeds warmere lucht aangevoerd. Dinsdag wordt het 18 tot 22 en woensdag/donderdag 21 tot 25 graden. Daarbij is het noordwesten het minst warme deel van ons land en het zuidoosten het warmst. Op alle dagen schijnt de zon uitbundig. Kortom: we gaan opnieuw een behoorlijk uitzonderlijke periode tegemoet die lijkt door te lopen tot in het weekend.
|
|
Weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
za |
Zonnig en warm |
zw |
2-3 |
7 |
22 |
80 |
10 |
|
zo |
Koeler met zon en bewolking |
n-no |
3-4 |
10 |
15 |
30 |
20 |
|
ma |
Vrij zonnig en rustig |
zw |
2-3 |
4 |
16 |
60 |
10 |
|
di |
Zonnig en warm |
z-zo |
2-3 |
6 |
19 |
80 |
10 |
|
wo |
Zonnig en (zeer) warm |
o-zo |
2-3 |
8 |
22 |
90 |
10 |