Steeds meer zon en oplopende temperaturen. Zondag regen.

Bericht van: Johan Kamphuis (Zuidhorn) , 09-10-2018 10:57 

De komende dagen loopt het kwik op tot ongewone hoogte. Daarbij is er een hoofdrol voor de zon. Donderdag en vrijdag passseren zwakke frontjes met een paar wolken en in het zuidwesten een buitje. Na een extreem warme zaterdag wordt de warmte op zondag verdreven met enige regen. Daarna zien we nieuwe hogedrukimpulsen. Echter, depressies op de oceaan beginnen zich meer en meer te roeren en bereiden een aanval voor om de ongewoon lange periode van superieur machtsvertoon van hogedruk aan te vallen. Dat zou op termijn wel eens tot aan ander stromingpatroon kunnen gaan leiden die meer ruimte laat voor regen. 

Vanmiddag zijn er perioden met zon maar trekken er ook sluierwolken over. In het zuidwesten zijn die het dunst. Het blijft droog bij 17 graden in het noorden tot 20 in Limburg. De wind uit het zuiden tot zuidwesten is zwak of matig, kracht 2 tot 3. Boven het IJsselmeer 3/4 en Wadden 4/5 Bft. Komende nacht is het helder en rustig bij 5 graden in Groningen 10 8 á 10 in het zuiden.

Morgen ligt het hogedrukgebied boven de Oekraïne. Met een zwakke of matige oostelijke wind wordt warme en droge lucht aangevoerd. Met veel zon wordt het 21 of 22 graden in het noorden en westen tot 24 in de zuidoostelijke helft van het land.   In de nacht 12 of 13 graden.

Donderdag trekt een zwakke storing vanuit Frankrijk ons land binnen. Het front geeft in de zuidelijk helft van het land in de loop van de ochtend dikke wolken en vooral in het zuidwesten valt een beetje regen. Naar het noordoosten toe droogt het frontje zo goed als op en lossen zowel wolken als neerslag op. Achter de kleine storing breekt ook in het zuiden de zon 's middags weer door. Het is warm met 22 graden in het noordwesten tot 24 in Limburg bij een zwakke tot matig toenemende wind uit het zuiden tot zuidoosten, kracht 2 tot 4. Waddengebied/noordwestkust/IJsselmeer vrij krachtig, 4/5 Bft.

Vrijdag passeert er weer een zwakke storing. Dat geeft in de ochtend in het zuidwesten wat regen. Elders blijft het droog. Er trekken velden met middelbare en hoge wolken over, maar de zon schijnt ook geregeld. Een matige tot vrij krachtige zuiden- tot zuidwestenwind houdt het kwik in het westen op 18 of 19 graden terwijl het in het oosten en zuidoosten 22 of 23 graden kan worden.

Zaterdag wordt het extreem en mogelijk recordwarm. Een hoog boven  het oosten van de Oekraïne en een trog boven Zuid-Frankrijk zorgen voor een zeer warme zuidelijke aanvoer. Met veel zon wordt het 24 graden in het noorden tot 25/26 in het zuidoosten.  Er waait een matige en boven het IJsselmeer/Wadden vrij krachtige wind uit het zuidoosten, kracht 3 tot 5.

Regen verdrijft hitte

Zondag trekt een depressie vanaf Ierland richting de Faeröer Eilanden. Een koufront trekt in de loop van de dag ons land binnen.
Afhankelijk van de timing waarmee het systeem binnenkomt kan het in de oostelijke helft van het land nog 20 graden worden met eerst zon. In het westen raakt het snel bewolkt en een regengebied trekt gestaag van west naar oost. De wind draait naar het westen tot zuidwesten en is zwak of matig, kracht 2 tot 4. De regen (kleine kans op een slag onweer) verdrijft de hitte en zou wel eens een eerste aanzet kunnen gaan zij naar een ander weerpatroon.

Na het weekend zien we weliswaar opnieuw de opbouw van hogedruk vanaf de oceaan richting het continent, maar deze constellatie oogt wat minder stevig en lijkt door te trekken naar de Zwarte Zee en Kasakhstan. Op de oceaan stroomt meer en meer koudere lucht toe en depressies beginnen langzaam aan in activiteit en aantal toe te nemen en lijken serieus voornemens om de ongewoon lange blokkade van hogedruk aan te vallen.    

       

 

Weerbeeld

Wind richting

Wind kracht

Min temp

Max temp

Zon

neerslag

wo

Zonnig en warm

z-zw

2-3

  8

22

80

10

do

Warm met zon en bewolking

z-zo

2-4

 12

22

60

30

vr

Zon/wolken en iets minder warm

z-zw

3-5

16

20

40

30

za

Zonnig en extreem warm

zo

3-5

 12

24

80

10

zo

Vanuit het westen enige regen

w-zw

2-4

 14

18

40

60

 

Bericht laatst bijgewerkt: 09-10-2018 11:03

Steeds meer zon en oplopende temperaturen. Zondag regen.   ( 1463)
Johan Kamphuis (Zuidhorn) -- 09-10-2018 10:57
Steeds meer zon en oplopende temperaturen. Deze geniet al volop!   ( 574)
Theo (Buren Ameland) -- 09-10-2018 12:46
Heerlijk bericht voor half oktober! Maar..   ( 474)
Robert (Vleuten) -- 09-10-2018 13:26
Re: Heerlijk bericht voor half oktober! Maar..   ( 369)
Anthony [Tilburg] -- 09-10-2018 14:15
Re: Heerlijk bericht voor half oktober! Maar..   ( 345)
Robert (Vleuten) -- 09-10-2018 15:13
Re: Heerlijk bericht voor half oktober! Maar..   ( 210)
Anthony [Tilburg] -- 09-10-2018 16:51