geen smaakkwestie maar een geval van redelijkheid

Bericht van: sebastiaan (bussum) , 07-11-2018 17:10 

Als ik jou laat kiezen tussen een normaal tot licht te zacht weertype óf anderzijds een koude periode ala februari/maart 2018. Wat kies je dan? Juist, de kou, waarschijnlijk omdat dat vriesweer dezelfde euforie opwekt als een te warme periode bij de gemiddelde warmteliefhebber. Ik zou die keus namelijk precies andersom maken; juichen bij een warme periode puur omdat het beter bij mij aansluit. Een lange warme periode, prachtig!

Dat moeten we inmiddels van elkaar weten en wellicht ook kunnen respecteren. Het is dan toch ook logisch dat 'we' in het warme kamp die zogenaamd oneindige warmte eindeloos kunnen waarderen? Als de door jou getoonde grafiek blauw gekleurd was, was jij waarschijnlijk ook onverzadigbaar geweest. Of niet?

Ik heb er overigens bewust kilte en geen kou van gemaakt omdat, zoals je terecht opmerkt, Nederlandse winters niet heel veel meer voorstellen. Echte kou is (in mijn geval gelukkig) vaak maar van korte duur. De kilte die tijdens het winterhalfjaar gewoon is in ons klimaat (alles tussen het vriespunt en pak 'm beet +12C) kan me wat dat betreft überhaupt gestolen worden. Dat heeft weinig met klimaatverandering te maken. Ook in vroegere tijden (het oude klimaat) was die periode nooit mijn favoriet.

Nee, ik weet namelijk wat redelijkheid en weet maat te houden. Bovendien hou ik in mijn zin- & betekenisgeving met een breed scala aan factoren rekening. 

Een koudefreak die in april 1963 hoopt op sneeuw en kou vind ik net zo onredelijk bezig als jij nu aangeeft. Het is dus een kwestie van geen maat weten te houden. Onverzadigbaar. Na tal van top 10 maanden, extreem weer blijft maar de honger. Het is dus nooit genoeg. Ook al is het je voorkeur (je smaak, dat moet je natuurlijk zelf weten) al zo vaak geweest. Daarom is het geen kwestie van smaak, maar van het omgaan met waar je van houdt. Ik denk dat je het verschil wel ziet. 

Daarnaast had ik in het geval van een blauwe grafiek nog enig recht op spreken (in de zin van redelijkheid) omdat te koud/ koel weer vrijwel nooit lang duurt. De warmtefreaks komen niets te kort en blijkbaar is dat bijv. bij jou nog niet genoeg. Dat valt me op en doet me denken aan gulzigheid. 

In dat opzicht is een gejubel over weer een te warme dag buitensporig. Maar goed, je moet het zelf weten. Zo komt het in ieder geval over.

 

Bericht laatst bijgewerkt: 07-11-2018 17:36
„Et nul ne se connait tant qu'il n'a pas souffert, „C'est une dure loi, mais une loi suprème, „Vieille comme le monde et la fatalité, „Qu'l nous faut du malheur regevoir le baptéme, ~Et qu'a ce triste prix tout doit étre acheté. „Les moissons pour murir out besoin de rosée, „Pour vivre et pour sentir l'homme a besoin de pleura, „La joie a pour symbole une plante brisée, „Humide encore de pluie et couverte de fleurs."

En weer een dag met 'n record......   ( 1349)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 06-11-2018 21:02
iemand enig idee hoeveelste dagrecord dit is in 2018?   ( 522)
Matthieu (Zwevegem) -- 06-11-2018 21:12
Re: iemand enig idee hoeveelste dagrecord dit is in 2018?   ( 544)
Oud-Gebruiker <ID-1912> -- 06-11-2018 21:13
Qua hoogste Tx was dit record nummer 13   ( 594)
Marco (Hoogkarspel NH) ( -1m) -- 06-11-2018 21:21
Treurig? Ik vond het geweldig vandaag   ( 566)
Marsel (Rotterdam) -- 06-11-2018 21:35
Re: Treurig? Ik vond het geweldig vandaag   ( 342)
Vincent (NO Brabant) ( 12m) -- 07-11-2018 01:45
Aan warmte is er geen gebrek   ( 310)
sebastiaan (bussum) -- 07-11-2018 11:08
Puur een kwestie van persoonlijke voorkeur Sebastiaan   ( 208)
Marsel (Rotterdam) -- 07-11-2018 16:10
geen smaakkwestie maar een geval van redelijkheid   ( 199)
sebastiaan (bussum) -- 07-11-2018 17:10
13e dagrecord dit jaar   ( 469)
Fabian (Bergen op Zoom) ( 8m) -- 06-11-2018 21:21
  Re: 13 record is vaak een ongeluks getal.  
Michel (Oldenzaal, OV) ( 24m) -- 06-11-2018 21:41
Voor de Bilt nummer 13 dit jaar   ( 544)
Jan (Workum, FRL) -- 06-11-2018 22:20