die depressie die vrijdag in de laatste runs steeds uitgesprokener over het hoog trekt (koers IJsland > Siberië ). ICON kwam daar gister al mee. Aan de voorkant van het hoog is de WA wat strakker noord geworden waardoor de aanpunting beter is. In het kielzog van het eerstgenoemde laag kan nu koude lucht wél naar het zuiden afzakken. In de eerdere kaarten was het hoog veel logger en stroomde Rusland vol met zachte Oceaanlucht. Het is nu allemaal scherper in het hoge noorden.
Dat alles leidt gewoon tot een mooie winterkaart op dag 7 met 1045 hPa boven Oslo en een klein, maar aanwezig koude-transport.
Dinsdag overdag een graad of +2ºC, en dat zal met een dauwpunt van -8ºC en strak Oost 5-6 Bft gewoon zeer koud aanvoelen.

