En da's precies, metaforisch gezien dan, wat ik jullie toewens.
Een gezond en fijn jaar, voor iedereen.
De foto van eergisteren, vanuit een vliegtuig boven Engeland, laat zien dat de zon inderdaad altijd schijnt.
Alleen komt het vooral in het winterseizoen door de druk van boven tot veel bewolking aan het aardoppervlak, zeker als zoals nu de aanvoer vanover zee is.
Want 1e weerkaart, van nu, laat zien dat het Hoog, dat zich net voor Kerst vormde, nog steeds onveranderd van positie is.
Om het Hoog draait de stroming met de wijzers van de klok mee, zodat wij, ondanks de koude bovenlucht (tot minus 8 op 1500 meter) door de aanvoer over het zeewater tot vrij zachte waarden van 6 a 7 C overdag, en in de nacht en ochtend alleen bij langdurige opklaringen tot enige vorst.
Eind deze week stroomt via het Hoog opnieuw zachtere lucht in, met wat regen op zaterdag, en lijkt de winter qua weerbeeld hemelsver weg.
Maar de kaarten laten de laatste runs voor volgende week wel wat positieve veranderingen zien. Tweede kaart toont dat hogedruk weer wat noordelijker uit gaat komen, met lagedruk ten (noord)oosten stroomt dan weer koudere polaire lucht in met kans op winterse neerslag en nachtelijke vorst.
De komende dagen gaan uitwijzen of deze ontwikkeling er daadwerkelijk gaat komen en of/hoe zich dit verder kan ontwikkelen tot iets wat op écht winterweer kan leiden.
Eerder gaf ik al aan dat door de huidige ontwikkelingen in de stratosfeer, de kansen op kouder weer bij ons vanaf half januari zouden kunnen stijgen door vorming noordelijke hogedruk.
Het Amerikaanse GFS liet gisteren en vandaag voor de periode 13-16 dagen vooruit al zeer koude mogelijkheden zien veroorzaakt door die noordelijke hogedruk.
We gaan de komende dagen eens kijken of de mogelijke ontwikkelingen van volgende week hiertoe een aanzet zijn.
Mvg, Ronald.