Bericht van: Sjoerd (Leiden centrum)
, 19-02-2005 00:11
De winter neemt zijn intrek in onze omgeving en lijkt volgens deze oper-run niet van zins spoedig weer te vertrekken. Zowel op dinsdag als woensdag zijn er volgens deze oper aardige sneeuwkansen voor iedereen. (let wel! de termijn is nog aanzienlijk)
De temperatuur overdag komt nog maar met moeite boven nul en in de nachten kan het licht tot matig vriezen. (nog steeds afhankelijk van opklaringen en het al dan niet aanwezig zijn van sneeuw)
Dit alles hebben we volgens deze oper-run te danken aan een fusie tussen het voormalige Ierland-hoog en het hoog dat lange tijd boven het noorden van Rusland heeft geleden. Het nieuwe hoog kiest positie boven het midden van Scandinaviƫ om geleidelijk richting Groenland te trekken. De temperatuur op 850 hPa blijft rond de -10 schommelen. Dit optellend bij de prima run van GME en EC eerder op de avond, en een zeker niet beroerde UKMO, kan de slotsom wat mij betreft niet anders zijn dan dat we weer eens gaan zien wat winter nu precies betekent. Neem daarbij wel in aanmerking dat van een totaalwinter met stenge vorst geen spraken lijkt te zijn, maar dit neemt niet weg dat we hetgeen we wel lijken te krijgen nog een aardige pleister op de wonden van W05 lijkt te worden.