Welkom!
Zelf ben ik ooit begonnen aan een studie geofyisca, met een plan om meteoroloog te worden. Maar na een jaar stapte ik over naar biologie. Sinds 2010 houd ik me weer veel bezig met weer- en klimaatgegevens.
Er zijn natuurlijk veel dwarsverbanden tussen weer, klimaat en biologie. Vegetatie en fauna worden beïnvloed door het klimaat, en andersom wordt het klimaat beïnvloed door de vegetatie. En de vegetatie reageert op de toenemende CO2 concentratie.
In het verleden merkte ik dat biologen ook wel eens te veel verband zochten tussen fenologie en klimaat. Dat was voor mij reden om me er meer in te verdiepen. Bijvoorbeeld bij de interpretatie van de gegevens van de eerste leg van broedvogels werden grote fouten gemaakt. Later is dat gecorrigeerd nadat ik er opmerkingen over gemaakt had.
Hier het verband tussen eerste bloei en temperatuursom.
http://www.logboekweer.nl/Fenologie/DeBilt_Tsom_Fenologie.pdf
Quote selectie
( 392)
( 361)
( 200)
( 219)
( 197)
( 180)
( 160)
( 394)
( 329)
( 268)