...op de korte termijn (t/m dag '5') is de kans op vorstdagen zeer groot, maar de kans op ijsdagen vrijwel nihil. Ook valt er in regio midden (waar ik woon) geen sneeuw, of hooguit wat 'flurries' zoals de Amerikanen zo mooi zeggen.
Oké, als je 'niets' hebt, is 'weinig' al mooi en nog steeds is het mogelijk dat er meer op wintergebied in het vat zit. Dit alles wordt door een JOKI van '6', dan wel '7' goed weergegeven, zie hieronder:
6: Uitgangssituatie is niet kansloos. Mogelijkheden op echt winterweer zijn er zeker, maar garanties zijn er zeker niet. Vanaf een 6 heerst er licht positivisme op het forum.
7: Uitgangssituatie is min of meer kansvol.
De modellen laten allemaal ruimte voor winterse mogelijkheden. Eventueel is er een zekere, niet al te heftige, veeg op komst. Er heerst matig positivisme op het forum.