Vanmiddag is het op de meeste plaatsen droog en schijnt de zon nu en dan. In het noordwesten is meer bewolking en op de Wadden kan een buitje vallen. Het wordt rond 4 graden bij een matige wind uit het zuiden tot zuidoosten, kracht 3. Komende nacht zijn er enkele opklaringen en neemt later de bewolking in het zuiden en zuidwesten toe op nadering van een storing vanuit Frankrijk. Minima rond -1 of -2 graden.
Morgen trekt een kleine storing vanuit Frankrijk over ons land. In de ochtend begint het in Limburg licht te sneeuwen. Dit sneeuwgebied trekt gestaag noordwaarts en lijkt vooral via de oostelijke provincies halverwege de middag het noorden te bereiken. In het oosten en later ook in het noorden kan het uren lang licht sneeuwen bij temperaturen van 0 of 1 graad. De wind is oost tot noordoost, zwak en in de middag in het zuiden en later ook in het midden draaiend naar het west tot noordwest. In Zeeland trekken dan enkele actieve natte sneeuwbuien het land binnen die over Brabant naar Limburg wegtrekken. In het zuidwesten loopt het kwik op naar 2/3 graden, elders rond het vriespunt. In de nacht neemt de kans op een sneeuwbui vanaf zee in het hele land toe bij temperaturen nog altijd rond nul graden. Alleen in het zuidwesten ligt de temperatuur enkele graden boven net vriespunt. De zwakke wind waait dan uit het zuiden tot zuidwesten. In het zuiden kan het enkele graden vriezen omdat daar opklaringen een kans maken.
Donderdag valt er in het noordwesten eerst nog een regen- of natte sneeuwbui. Verder is het droog en schijnt de zon nu en dan bij 1 graad in het midden en oosten tot 3 of 4 in het noordwesten. Er waait een zwakke of hooguit matige zuidoostenwind, kracht 2 tot 3.In de nacht naar vrijdag zijn er opklaringen en vriest het licht, daar waar zich een sneeuwdekje heeft gevormd (noord) oosten kan het mogelijk matig vriezen, -2 tot -6 graden. In de loop va de nacht trekt een volgend front het zuiden van het land binnen met sneeuw.
Vrijdagochtend verlaat deze storing - die in activiteit afneemt - via het noordwesten ons land. De rest van de dag is het droog en breekt de zon soms even door. In de avond volgt in het zuidwesten regen. Het wordt 1 graad in Groningen tot 3 elders bij een zwakke of matige wind uit het oosten. In de nacht temperaturen rond het vriespunt en de kans op wat (lichte) sneeuw neemt opnieuw toe.
Het lagedrukgebied dat verantwoordelijk is voor het licht winterse weer trekt zaterdag naar Duitsland. De wind draait naar het noordwesten en vooral bij zee komt het tot enkele (winterse) buien. Ook landinwaarts blijft het niet droog. Het wordt ongeveer 1 graad in het noordoosten tot 6 in Zeeland bij een zwakke of matige noordwestenwind. Door een wat opstekende wind vanaf zee zal het kwik in de nacht waarschijnlijk overal net boven nul blijven. Bovendien is er ook bewolking.
Zondag ligt de depressies boven de Baltische Zee. Er valt een enkele bui, maar er is ook af en toe zon en het wordt 4 tot 6 graden bij een matige westelijke wind, rond kracht 3.Ons weer lijkt de dagen na het weekend vooral vanaf de oceaan te komen en vanuit die hoek hoeven we in deze omstandigheden geen winter te verwachten.
|
|
Weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
wo |
Enige tijd lichte sneeuw |
var |
2-3 |
-1 |
0 |
10 |
60 |
|
do |
Droog en af en toe zon |
zo |
2-3 |
0 |
1 |
30 |
20 |
|
vr |
Af en toe zon en droog |
oo |
2-3 |
-2 |
3 |
30 |
20 |
|
za |
Enkele (winterse) buien |
nw |
2-3 |
0 |
3 |
20 |
60 |
|
zo |
Bui en wat zon |
w |
2-4 |
2 |
5 |
20 |
50 |