De EPS-pluim van de EC2012-run voor het westen van Vlaanderen kort besproken:
Weinig spreiding tot donderdag, overdag rond +3 en ’s nachts lichte vorst. Van donderdag tot zaterdag zit de oper hoog in de pluim. Het ensemblegemiddelde blijft onverminderd gaan voor lichte vorst ’s nachts en licht positieve temperaturen overdag.
Van zondag tot woensdag is de spreiding groot. Het gemiddelde gaat voor een vrij grote dagelijkse gang, met ’s nachts rond –3 à –4° en overdag +3 tot +5°.
Op het einde van de tiendaagse zit de oper helemaal bovenin (overdag +10° op woensdag 2 maart). Maar er zijn evengoed lijntjes die ’s nachts tot –10° gaan. Het ensemblegemiddelde zit op het eind ’s nacht rond –4° en overdag rond +4°.
De hele periode weinig neerslag: ensemblegemiddelde nooit boven 1 mm per dag.
Opmerking: de minimum en maximumtemperaturen zullen lager resp. hoger zijn dan de hierboven gemelde temperaturen overdag en 's nachts, omdat de pluim enkel de temp aangeeft om 06, 12, 18 en 00 uur.
Quote selectie