De zon heeft makkelijker dan gedacht een hoofdrol voor zich opgeëist. In veel gebieden is en blijft het dan ook zonovergoten. In het noordwestelijk kustgebied komen een paar lage wolken voor en gaandeweg de dag zullen er vooral in het noorden en zuidoosten een paar stapelwolken ontstaan. Op deze uitermate vriendelijke lentedag wordt het 13 graden in het noordwesten tot 18 in Limburg en waait er een zwakke wind. In het noorden uit het zuidwesten, in het zuiden uit het zuidoosten. Komende nacht 4 tot 7 graden.
Morgen wordt opnieuw een lentedag. Er zijn flinke perioden met zon en een paar wolken. Het blijft droog en het wordt 15 graden in het noordwesten en westen tot 18 in het zuidoosten bij een zwakke tot matige wind uit het zuidwesten, rond kracht 3.In de nacht draait de wind naar het noorden en stroomt koelere lucht het land binnen. Dit gaat gepaard met enkele wolkenvelden. Minima rond 5 graden.
Zondag komen we onder invloed van een rug van hogedruk die zich vanaf de oceaan heeft uitgebreid tot over de Noordzee. Het is met 8 of 9 graden in het noorden tot 12 of 13 zuidelijk van de grote rivieren een stuk koeler. Wel zijn er flinke perioden met zon al is het niet stralend. In het zuiden kunnen wolken aanvankelijk nog wat dikker zijn. Er waait een matige en fris aanvoelende wind uit het noorden tot noordoosten, kracht 3 tot 4. In de nacht is het helder en fris met lichte vorst, 0 tot -2 graden.
En hoe verder? Houdt het frisse lenteweer aan of is er toch weer wat warmte op komst? Over het antwoordzijn de modellen tamelijk eensgezind. Na het weekend zakt een bel koude lucht vanuit poolgebied richting ons land en dus kunnen we zacht voorjaarsweer voorlopig wel even vergeten.
Maandag is het wel zonnig en met 10 tot 13 graden en een zwakke of matige oostenwind toch ook heel vriendelijk.
Dinsdag echter zien we de bel koude lucht via de Noorse Zee afzakken en arriveert in de loop van de dag in ons land met regen als gevolg. In de westelijke helft van het land is het ronduit kil bij 7 of 8 graden, in de oostelijke helft kan het nog 10 tot 13 (zuidoosten) worden. Er waait een zwakke of matige wind uit het westen tot zuidwesten, rond kracht 3. In de nacht flinke opklaringen maar ook kans op een (hagel) bui bij kwikstanden die plaatselijk dalen tot rond of iets onder het vriespunt.
Goed te zien is hoe een lagedrukgebied, gevuld met koude lucht, vanaf de Noorse Zee de Noordzee optrekt. De bijbehorende neerslagzone arriveert in de loop van dinsdagochtend in het westen, uitgaande van de voorlopige timing. Het begin van een aantal koele en onbestendige dagen? Het zou zomaar kunnen.
Lagedrukgebiedje op ramkoers?
Woensdag zien we de bel koude lucht liggen vanaf Oslo tot over Duitsland en het noorden van Italië. In deze gebieden is het onbestendig met in de Alpen flink wat sneeuw. Bij ons is het ook onbestendig met enkele gure buien en 8 graden als maximumtemperatuur. De wind komt uit het noordwesten tot westen en lijkt zich landinwaarts op de vlakte te houden. Donderdag gaat een klein laagje boven Duitsland aan de wandel en zou wel eens onze kant op kunnen komen. De kans op neerslag neemt dan verder toe en het kwik blijft met 7 tot 9 graden onder het langjarig gemiddelde van 13 graden. Al met al: maart eindigt zonnig en droog maar april lijkt het voorlopig over een ander boeg te gaan gooien: koel en regelmatig nat.
|
|
Weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
za |
Zonnige perioden en zacht |
zw |
2-4 |
6 |
16 |
70 |
10 |
|
zo |
Zon/bewolking/koeler |
n-no |
3-4 |
5 |
10 |
40 |
20 |
|
ma |
Vrij zonnig en droog |
o |
2-4 |
-1 |
11 |
60 |
10 |
|
di |
Kil en enige tijd regen |
w-zw |
2-3 |
1 |
9 |
20 |
60 |
|
wo |
Koel en onbestendig |
nw |
2-4 |
1 |
8 |
20 |
60 |