Een front ten noorden van ons land schuift langzaam over de noordelijke provincies. Daar zijn al enkele pittige buien gevallen en vanmiddag trekt de neerslag met kans op hagel nog wat verder het land op. Een andere storing ligt boven het zuidwesten en neemt in activiteit toe en trekt naar het oosten waardoor er vanmiddag ook landinwaarts (midden en oosten) kans is op een bui. Daarbij is het uitgesproken koel bij 10 of 11 graden. De wind uit het noordwesten is matig, kracht 3 tot 4. Komende nacht verdwijnen buien en de meeste wolken en koelt het af tot rond het vriespunt in de oostelijke helft van het land met dus op uitgebreide schaal grondvorst.
Morgen begint de dag met opklaringen maar al snel neemt de bewolking toe en slipt het zwerk dicht. Boven ons land ligt een zwakke storing die in de loop van de dag vooral in het midden enkele buien zal geven. Het uiterste noorden, Zeeland en Limburg zouden overwegend droog kunnen blijven. Hoe noordelijker, hoe groter de kans op hagel tijdens een bui. 's Avonds nog wat regen in het noordoosten en elders is het dan droog bij een opklarend weertype. Het blijft koel met 10 graden in het noorden tot 13 zuidelijk van de grote rivieren. De wind komt uit het zuiden tot zuidwesten en is later op de dag veranderlijk en overwegend zwak, rond kracht 2. In de nacht 3 (Groningen) tot 8 graden.
Woensdag zien we dat een complex lagedrukgebied ten westen van de Britse Eilanden fronten op ons afstuurt. De bijbehorende regengebieden bereiken al vroeg in de ochtend Zeeland om zich verder over het land uit te breiden. In de middag is het overal regenachtig al kan het later in het zuidwesten droog worden en de zon nog even doorbreken. In de regen kan een verscholen onweersbui zitten. Het wordt 15 in het zuiden tot een kille 10/11 in het noorden bij een matige wind uit het zuiden tot zuidoosten, rond kracht 3. In de avond trekt de regen naar het noordoosten weg.
Donderdag ligt het lagedrukgebied op de Noordzee en trekt maar heel langzaam naar de Noorse kust. Er is veel bewolking en er wordt onstabiele lucht aangevoerd. De kans op buiige regen neemt gaandeweg de dag toe, heel lokaal is een slag onweer mogelijk. Met 14 graden in het westen tot 17 naar het oosten toe gaan de temperaturen richting normaal. Verder is het rustig weer: de wind is zwak of matig en draait van het zuiden naar het zuidwesten, kracht 2 tot 3.
Het is een komen en gaan van (kleine) storingen. Vrijdag ligt er een volgende op ramkoers. Deze bereikt ons of al in de loop van de middag of pas in de avond/nacht met een nieuwe portie regen. Aan de voorzijde wordt ook onstabiele lucht aangevoerd zodat er, naast wat zon ook kans is op een enkele bui. Het wordt 14 of 15 graden bij een matige en in het noorden vrij krachtige wind uit het westen tot zuidwesten, kracht 4 tot 5 .
Koude noordelijke wind - afnemende kans op neerslag
Zaterdag is het licht onstabiel. Vanaf Groenland breidt een rug van hogedruk zich uit tot over de oceaan en lagedruk vinden we terug boven Scandinavië. Boven Duitsland ligt een kleine randstoring die in het oosten voor een bui kan zorgen. Naar het westen toe is er geregeld zon en blijft het droog. In de sterke noordelijke tot noordwestelijke aanvoer is het wederom kil en koud bij 11 graden. Bij zee is de wind krachtig tot hard. Al met al weer een dag voor de dikke jas.
De rug op de oceaan neemt in kracht toe en schuift zondag de Noordzee op. Er worden wolkenvelden aangevoerd, hier en daar valt een buitje maar de zon schijnt ook nu en dan. Met 11 tot 14 graden als maximumtemperatuur lukt het maar niet om lentetemperaturen binnen te halen. Na het weekend lijkt het hogedrukgebied storingen op afstand te houden en neemt de kans op neerslag af. Heel geleidelijk kan het kwik met wat meer zon uit het thermische dal gaan klimmen zonder dat het tot hoogstandjes gaat leiden.
|
|
Weerbeeld |
Wind richting |
Wind kracht |
Min temp |
Max temp |
Zon |
neerslag |
|
di |
Enkele bui(en) - rustig |
var |
2-3 |
1 |
12 |
30 |
50 |
|
wo |
In de loop van de dag regen |
z-zo |
3-4 |
4 |
13 |
20 |
80 |
|
do |
Rustig en enkele bui(en) |
z-zw |
2-3 |
7 |
15 |
20 |
50 |
|
vr |
Wat zon en een bui - veel wind |
w-zw |
4-5 |
7 |
14 |
30 |
40 |
|
za |
Veel wind en koel |
n-nw |
4-6 |
7 |
12 |
35 |
30 |