zomerweer. De depressiedruk rondom Groenland/IJsland blijft te gering en de diktewaarden in die contreien te hoog. Mede daardoor ligt er een quasi-stationaire koudepoel voor de kust van Noorwegen, die verhindert dat er uitlopers van het Azorenhoog richting Scandinavië of het Europese continent kunnen uitrollen. En als dat al een keer gebeurt (zoals komend weekend) worden de temperatuurtegenstellingen op korte afstand zó groot, dat de quasi-stationaire depressie bij Noorwegen heel snel uitdiept en de hogedruk al gauw weer platwalst.
De situatie bij Groenland gaat de komende week gelukkig al iets verbeteren (meer depressiedruk, geleidelijk positievere NAO), maar dan nog moet die koudepoel op de Noorse Zee weg. Voorlopig zie ik dat echter nog niet gebeuren in de weerkaarten, niet binnen anderhalve week althans.
Perfecte analyse. Groenland nu wel in een keer gedomineerd door hogedruk. In de winter mag dat uiteraard niet. En zo heb je er heel weinig aan.
Quote selectie
( 289)
( 242)
( 89)